ביטלמניה - הפודקאסט

“Turn off your mind, relax, and float downstream...” 
 
John Lennon

גבי פישמן וצוף פלוטקין הם שני מומחי ביטלס החוקרים את תולדות הלהקה ומרצים אודותיה, ואף מנהלים את קבוצת הפייסבוק הפופולרית הביטלס - הקבוצה הישראלית, מספרים בסדרת הפודקאסט "ביטלמניה" על הצדדים הפחות מוכרים בהיסטוריה ובהיסטריה של הביטלס. "ביטלמניה" הוא פודקאסט מהסוג שטרם נשמע כמוהו בישראל, ודרכו יכולים כל חובבי/ות הלהקה לחוות אותה כפי שלא חוו קודם לכן.

הפודקאסט "ביטלמניה" מופק באירוח של הרדיו הבינתחומי 106.2FM.

לדף הפודקאסט "ביטלמניה" בפייסבוק:

https://www.facebook.com/groups/BeatlemaniaPodcast

אחת, שתיים, שלוש...מקרטני!!!

פרק

49

אחת, שתיים, שלוש...מקרטני!!!

תאריך:

14.01.2021

מגישים:

גבי פישמן וצוף פלוטקין

זמן האזנה:

01:01:05

הפרק הזה, שהוקלט לייב ב"ביטלס – הקבוצה הישראלית" בפייסבוק, פותח את העונה החמישית של ביטלמניה - הפודקאסט ועוסק בדומה ובשונה בין שלושת אלבומי ה"עשה זאת בעצמך" של פול מקרטני: McCartney משנת 1970, McCartney II משנת 1980 ו-McCartney III שיצא כשבועיים לפני הקלטת הפרק. מה עמד מאחורי כל אלבום? האם באמת שלושתם הם אלבומים שבהם הפיק והקליט פול מקרטני כשהוא מבצע את כל הכלים? למה המתין 40 שנה בין McCartney II ל-McCartney III? מה חושבים גבי וצוף על האלבומים האלה, כמכלול וכל אחד לחוד?

הביטלס בנימה אישית - שאלות מאזינים

פרק

48

הביטלס בנימה אישית - שאלות מאזינים

תאריך:

31.12.2020

מגישים:

גבי פישמן וצוף פלוטקין

זמן האזנה:

01:09:32

בפרק הזה, המסיים את העונה הרביעית של ביטלמניה הפודקאסט, עונים צוף וגבי לשאלות ששלחו מבעוד מועד המאזינים הנאמנים. מה המקום של הביטלס בחיים שלהם? למה מחולקת ביטלמניה הפודקאסט לעונות? מי הביטל האהוב עליהם, ולמה דווקא ג'ורג' הריסון? מי הביוגרף של הביטלס הכי טוב בעיניהם ולמי לעולם לא יאמינו למילה שהוא כותב? איך הם עובדים על הפרקים של הפודקאסט? ועוד שאלות רבות מרתקות ומצחיקות.

בין דמיון למציאות

פרק

47

בין דמיון למציאות

תאריך:

17.12.2020

מגישים:

גבי פישמן וצוף פלוטקין

זמן האזנה:

00:52:52

בפרק הזה, מנתחים גבי וצוף את הנרטיב של הביטלס כדי להבין עד כמה הסיפור שאנחנו מכירים הוא המציאות או תוצאה של מכונת יחסי ציבור משומנת היטב, עליה ניצח בכישרון רב בריאן אפשטיין. הנרטיב של הביטלס השתנה לאורך השנים והשפיע על הדרך שבה כולנו תופסים את סיפור הלהקה הטובה בעולם. למה השתנה וע"י מי? מהו הסיפור האמיתי ומה פרי הדמיון של המספר? אלה שאלות חשובות וניסיון לתת להן תשובות חיוני כדי להבין את ההיסטוריה של הביטלס ואת האינטרסים השונים שמאחורי הנרטיבים השונים.

היום הארור ביותר

פרק

46

היום הארור ביותר

תאריך:

03.12.2020

מגישים:

גבי פישמן וצוף פלוטקין

זמן האזנה:

00:53:23

חמישה ימים אחרי עליית הפרק הזה, יצוין 40 שנה לרצח של ג'ון לנון, והוא היה בן 40 באותו יום. זהו היום הארור ביותר, לא רק אצל מעריצי הביטלס, אלא בעולם המוזיקה והתרבות המערבית בכלל. הפרק הזה עוסק ברצח של ג'ון לנון מנקודת מבטו של הרוצח. מי הוא היה? מאיפה הוא בא ומה הרקע שלו? למה החליט יום אחד לרצוח את ג'ון לנון? מה קרה באותו יום ארור שבו ירה בגבו של ג'ון?

הפרק מתבסס על מה שאמר הרוצח לפסיכולוגים ופסיכיאטרים שחקרו אותו אחרי שנעצר ועל עדויות של אשתו, חבריו ופסיכולוגים שטיפלו בו בעבר. זה אינו פרק קל להאזנה ולא פרק קל עבור גבי וצוף להגשה. אבל זהו פרק חשוב כדי להבין יותר טוב את מה שקרה וגם כדי להבין קצת יותר טוב מה הטירוף והרשע מסוגלים לעולל

מעריצים חסרי מנוח

פרק

45

מעריצים חסרי מנוח

תאריך:

19.11.2020

מגישים:

גבי פישמן וצוף פלוטקין

זמן האזנה:

00:40:09

בפרק הזה מספרים גבי וצוף את סיפור הביטלמניה מזווית ראייה של מספר מעריצים ברי מזל שחוו חוויות ישירות עם חברי הביטלס, כאלה שאנחנו רק יכולים לחלום עליהן. אנחנו נשמע על לינדה, מעריצה צעירה שנפגשה עם ארבעת חברי הלהקה, על תומס שכדי להתקרב לג'ון לנון שמר על קיוקו, בתו של יוקו אונו, על דיידרה שזכתה לכך שפול מקרטני אירח אותה בביתו, ולא רק פעם אחת, על רודני שהתנדב לקחת את ג'ורג' הריסון לסיור פרטי בעיר מגוריו, על אנדרו שרינגו סטאר דאג להסיע בלימוזינה שלו הביתה, ועל פול, מעריץ ניו יורקי שהתארח בביתו של ג'ון לנון ואף צילם את הצילומים האחרונים לפני הרצח הנורא.

הילדה שהביאה את הביטלמניה למרכז העולם

פרק

44

הילדה שהביאה את הביטלמניה למרכז העולם

תאריך:

05.11.2020

מגישים:

גבי פישמן וצוף פלוטקין

זמן האזנה:

00:44:22

המיתוס המקובל הוא שהביטלס לא רצו להגיע לאמריקה לפני שיהיה להם שיר במקום הראשון במצעד הפזמונים בארה"ב. על כן, רק אחרי שהשיר שלהם, I Want To Hold Your Hand, טיפס למקום הנכסף הם עשו צעד ונחתו בשדה התעופה של ניו יורק, שם אלפי מעריצים קיבלו אותם בזרועות פתוחות, והשאר היסטוריה. אז זהו, שזה רק מיתוס מעורבב עם חלקי אמת. גבי וצוף, כהרגלם עושים סדר ומספרים את הסיפור האמיתי על איך בדרך רצופה צירופי מקרים מופלאים וילדה אחת מופלאה לא פחות, כבשו הביטלס את אמריקה.

הקסבה של ליברפול

פרק

43

הקסבה של ליברפול

תאריך:

22.10.2020

מגישים:

גבי פישמן וצוף פלוטקין

זמן האזנה:

00:55:38

בפרק 42 עסקנו במועדון ה-Cavern המפורסם, שהוא מקום מאד חשוב בהיסטוריה של הביטלס. בפרק הזה נעסוק בעוד מועדון, לא פחות חשוב אך פחות מוכר, ה-Casbah Coffee Club. הסיפור של ה-Casbah הוא למעשה הסיפור של מונה בסט, אישה יוצאת דופן שהקימה את המועדון הזה, שהיה מקום שכל להקה נחשבת בליברפול רצתה להופיע בו, ועל כן זכתה מונה לכינוי "אם המרזיביט". אבל היא זכורה בעיקר כי היא זו שנתנה לביטלס את ההזדמנות להופיע במועדון ה-Casbah כבר מערב הפתיחה, ומבחינתם שם הכל התחיל. בפרק הזה נצא למסע מרתק ומלא הפתעות אל סצנת הרוק'נ'רול של ליברפול בסוף שנות ה-50 ותחילת שנות ה-60, ובמיוחד אל המקום והדמויות שהיו עבור הביטלס מה שהם היו זקוקים לו כדי להפוך מלהקה ללא הופעות ללהקה הטובה ביותר בליברפול וסביבותיה.

המערה

פרק

42

המערה

תאריך:

08.10.2020

מגישים:

גבי פישמן וצוף פלוטקין

זמן האזנה:

00:42:25

הפרק הזה מוקדש למועדון המפורסם The Cavern שבליברפול, שכל כך מזוהה עם ההיסטוריה של הביטלס. נספר את סיפור המועדון עוד מרגע פתיחתו, ואפילו קודם לכן, ועד לימים האלה, לאחר שעבר לפעול במרחק קצר מהמקום המקורי, שבו הוא פעל בשנות ה-60 וה-70. נבחן את הקשר של המועדון ללהקת הביטלס וכהרגלנו, ננפץ לא מעט מיתוסים סביבו, רובם תולדה של מערכת יחסי הציבור של המועדון שידע לנצל היטב את ההילה של ימי הביטלס והקשר של הלהקה למקום.

ריצ'ארד סטארקי

פרק

41

ריצ'ארד סטארקי

תאריך:

24.09.2020

מגישים:

גבי פישמן, צוף פלוטקין, אבי מיכאלי ופז פדובה

זמן האזנה:

01:18:26

בפרק הזה, האחרון מתוך ארבעה פרקים המוקדשים לכל אחד מחברי להקת הביטלס, מקיימים גבי וצוף עם פז פדובה, מוזיקאית ומתופפת, ואבי מיכאלי, מתופף להקת הביטלג'וק, שיחה מפתיעה ומרתקת על ריצ'ארד סטארקי, הלא הוא רינגו סטאר, על תחנות חייו ותרומתו האדירה ללהקת הביטלס, שהיא מעבר למה שמקובל לחשוב. ביחד מנסים גבי, צוף, פז ואבי, לפענח את דמותו של האיש שהיה במקום הנכון ובזמן הנכון, את סגנונו הייחודי שהפך אותו למתופף חד פעמי ומעורר השראה, שלהקת הביטלס חבה לו כל כך.

ג'ורג' האריסון

פרק

40

ג'ורג' האריסון

תאריך:

10.09.2020

מגישים:

גבי פישמן, צוף פלוטקין וג'ורג'י

זמן האזנה:

01:17:51

בוקר טוב חברים - פרק 40 התפרסם!
בפרק הזה, השלישי מתוך ארבעה פרקים המוקדשים לכל אחד מחברי להקת הביטלס, מקיימים צוף, גבי וג'ורג'י אהרון, האריסוניסטית בכל רמ"ח אבריה, שיחה מעמיקה על ג'ורג' האריסון דרך המסע שעבר בלהקה הטובה ביותר בעולם - החל מהחבר הצעיר ביותר בלהקה, דרך המאבק שלו על מקומו לצד שני הענקים, ג'ון לנון ופול מקרטני, ועד להפיכתו לאחד המוזיקאים החשובים והמוכשרים ביותר.

כל הזכויות על המאמרים באתר שמורות לכותבי המאמרים. כל הזכויות על תכני הביטלס באתר (תמונות וקטעי וידאו) שמורות לבעליהם החוקיים. (לצערנו) אין לאתר thebeatles.co.il, למפעיליו ולכותבים בו כל קשר עסקי עם להקת הביטלס, עם חברת Apple Corps Ltd, עם מי מחברי להקת הביטלס או נציגיהם.

Proudly created by Wixart

יצירת קשר ורישום לתפוצה