ביטלמניה - הפודקאסט

“Turn off your mind, relax, and float downstream...” 
 
John Lennon

גבי פישמן וצוף פלוטקין הם שני מומחי ביטלס החוקרים את תולדות הלהקה ומרצים אודותיה, ואף מנהלים את קבוצת הפייסבוק הפופולרית הביטלס - הקבוצה הישראלית, מספרים בסדרת הפודקאסט "ביטלמניה" על הצדדים הפחות מוכרים בהיסטוריה ובהיסטריה של הביטלס. "ביטלמניה" הוא פודקאסט מהסוג שטרם נשמע כמוהו בישראל, ודרכו יכולים כל חובבי/ות הלהקה לחוות אותה כפי שלא חוו קודם לכן.

הפודקאסט "ביטלמניה" מופק באירוח של הרדיו הבינתחומי 106.2FM.

לדף הפודקאסט "ביטלמניה" בפייסבוק:

https://www.facebook.com/groups/BeatlemaniaPodcast

הקסבה של ליברפול

פרק

43

הקסבה של ליברפול

תאריך:

22.10.2020

מגישים:

גבי פישמן וצוף פלוטקין

זמן האזנה:

00:55:38

בפרק 42 עסקנו במועדון ה-Cavern המפורסם, שהוא מקום מאד חשוב בהיסטוריה של הביטלס. בפרק הזה נעסוק בעוד מועדון, לא פחות חשוב אך פחות מוכר, ה-Casbah Coffee Club. הסיפור של ה-Casbah הוא למעשה הסיפור של מונה בסט, אישה יוצאת דופן שהקימה את המועדון הזה, שהיה מקום שכל להקה נחשבת בליברפול רצתה להופיע בו, ועל כן זכתה מונה לכינוי "אם המרזיביט". אבל היא זכורה בעיקר כי היא זו שנתנה לביטלס את ההזדמנות להופיע במועדון ה-Casbah כבר מערב הפתיחה, ומבחינתם שם הכל התחיל. בפרק הזה נצא למסע מרתק ומלא הפתעות אל סצנת הרוק'נ'רול של ליברפול בסוף שנות ה-50 ותחילת שנות ה-60, ובמיוחד אל המקום והדמויות שהיו עבור הביטלס מה שהם היו זקוקים לו כדי להפוך מלהקה ללא הופעות ללהקה הטובה ביותר בליברפול וסביבותיה.

המערה

פרק

42

המערה

תאריך:

08.10.2020

מגישים:

גבי פישמן וצוף פלוטקין

זמן האזנה:

00:42:25

הפרק הזה מוקדש למועדון המפורסם The Cavern שבליברפול, שכל כך מזוהה עם ההיסטוריה של הביטלס. נספר את סיפור המועדון עוד מרגע פתיחתו, ואפילו קודם לכן, ועד לימים האלה, לאחר שעבר לפעול במרחק קצר מהמקום המקורי, שבו הוא פעל בשנות ה-60 וה-70. נבחן את הקשר של המועדון ללהקת הביטלס וכהרגלנו, ננפץ לא מעט מיתוסים סביבו, רובם תולדה של מערכת יחסי הציבור של המועדון שידע לנצל היטב את ההילה של ימי הביטלס והקשר של הלהקה למקום.

ריצ'ארד סטארקי

פרק

41

ריצ'ארד סטארקי

תאריך:

24.09.2020

מגישים:

גבי פישמן, צוף פלוטקין, אבי מיכאלי ופז פדובה

זמן האזנה:

01:18:26

בפרק הזה, האחרון מתוך ארבעה פרקים המוקדשים לכל אחד מחברי להקת הביטלס, מקיימים גבי וצוף עם פז פדובה, מוזיקאית ומתופפת, ואבי מיכאלי, מתופף להקת הביטלג'וק, שיחה מפתיעה ומרתקת על ריצ'ארד סטארקי, הלא הוא רינגו סטאר, על תחנות חייו ותרומתו האדירה ללהקת הביטלס, שהיא מעבר למה שמקובל לחשוב. ביחד מנסים גבי, צוף, פז ואבי, לפענח את דמותו של האיש שהיה במקום הנכון ובזמן הנכון, את סגנונו הייחודי שהפך אותו למתופף חד פעמי ומעורר השראה, שלהקת הביטלס חבה לו כל כך.

ג'ורג' האריסון

פרק

40

ג'ורג' האריסון

תאריך:

10.09.2020

מגישים:

גבי פישמן, צוף פלוטקין וג'ורג'י

זמן האזנה:

01:17:51

בוקר טוב חברים - פרק 40 התפרסם!
בפרק הזה, השלישי מתוך ארבעה פרקים המוקדשים לכל אחד מחברי להקת הביטלס, מקיימים צוף, גבי וג'ורג'י אהרון, האריסוניסטית בכל רמ"ח אבריה, שיחה מעמיקה על ג'ורג' האריסון דרך המסע שעבר בלהקה הטובה ביותר בעולם - החל מהחבר הצעיר ביותר בלהקה, דרך המאבק שלו על מקומו לצד שני הענקים, ג'ון לנון ופול מקרטני, ועד להפיכתו לאחד המוזיקאים החשובים והמוכשרים ביותר.

ג'יימס פול מקרטני

פרק

39

ג'יימס פול מקרטני

תאריך:

27.08.2020

מגישים:

גבי פישמן, צוף פלוטקין ויולי זמיר

זמן האזנה:

01:40:32

בפרק הזה, השני מתוך ארבעה פרקים המוקדשים לכל אחד מחברי להקת הביטלס, מקיימים צוף, גבי ויולי זמיר , מקרטיסטית בלב ובנשמה, שיחה ערה ומרתקת על
פול מקרטני דרך כל תחנות חייו - הדמויות המרכזיות שליוו אותו ותרומתו למוזיקה הפופולרית. מה הפך את פול מקרטני לגאון המוזיקלי הגדול של המאה ה-20, שהשפיע על דור שלם של מוזיקאים ואוהבי מוזיקה.

ג'ון ווינסטון לנון

פרק

38

ג'ון ווינסטון לנון

תאריך:

13.08.2020

מגישים:

גבי פישמן, צוף פלוטקין ואורן הוף

זמן האזנה:

01:07:22

בפרק הזה, הראשון מתוך ארבעה פרקים שבהם משוחחים על כל אחד מחברי להקת הביטלס, מקיימים צוף, גבי ואורן הוף, לנוניסט ותיק, שיחה מרתקת על ג'ון לנון דרך כל תחנות חייו והדמויות המרכזיות שליוו אותו במשך חייו הסוחפים והמרתקים. ביחד הם מנסים לפצח את הדמות המיוחדת שהשפיעה על המוזיקה של דור שלם, והרבה מעבר לכך.

התפוחים לא נפלו רחוק מהביטלס

פרק

37

התפוחים לא נפלו רחוק מהביטלס

תאריך:

16.07.2020

מגישים:

גבי פישמן וצוף לוטקין

זמן האזנה:

00:46:17

הביטלס עשו מוזיקה ויצרו תופעה שלא הייתה כמוה לפניהם, הביטלמניה, המעריצים, וביניהם הרבה מעריצות, היו הליבה של תופעת הביטלמניה ששטפה את העולם. מדובר במעריצים שצרחו בהופעות של הביטלס מבלי שאפשר היה לשמוע אותם, במעריצים שרדפו אחריהם בכל פעם שבו הם נראו, ובמעריצות שההתנהגות הפרועה שלהם חייבו סידורי אבטחה מיוחדים כדי לשמור על ביטחונם

בפרק הזה שוב ננפץ מיתוסים ונעשה סדר והפעם, בקשר לתופעת ההערצה ללהקת הביטלס. נהוג לספר שהמעריצות שהתגודדו במקומות שבהם נהגו הביטלס להגיע אליהם ברחבי לונדון כונו Apple Scruffs. אז זהו, שזה לא מדויק. נהוג גם לספר שהשיר She Came In Through The Bathroom Window נכתב על בנות חבורת Apple Scruffs שפרצו לבית של פול דרך חלון חדר האמבטיה. אז זהו, שלא...נהוג אפילו לספר ששתי המעריצות שהוזמנו ע"י פול לשיר קולות רקע בשיר Across The Universe היו חלק מחבורת Apple Scruffs. אז זהו, שלא...

הביטלס בנימה אישית - סיורים בעולם בעקבות הביטלס

פרק

36

הביטלס בנימה אישית - סיורים בעולם בעקבות הביטלס

תאריך:

02.07.2020

מגישים:

גבי פישמן וצוף פלוטקין

זמן האזנה:

01:05:34

בפרק הזה, הסוגר את העונה השלישית, חוזרים גבי וצוף לפרק על הביטלס בנימה אישית והפעם הם משוחחים על הסיורים שהם נוהגים לעשות בעקבות אתרי ביטלס ברחבי העולם - למשל, המועדונים שבהם הם הופיעו, הבתים שבהם הם גרו, בתי הספר שבהם הם למדו, המקומות שהיוו השראה לשירים שלהם, המקומות שבהם הם הצטלמו ועוד. בפרק המרתק הזה הם מספרים מה הם האתרים שאסור לפספס? מה הם האתרים שהם הכי הזויים בעיניהם? איך מתכננים סיור כזה? ועוד עניינים שכל מעריץ ביטלס שרוצה לראות איך נראים המקומות שבהם הדברים קרו, חייב לדעת. מומלץ להאזין לפרק הזה עם מסכה ובמרחק של שני מטר כי הוא ממש, אבל ממש, מדבק

ג'ון ופול: איך יותר מדי אנשים ישנים

פרק

35

ג'ון ופול: איך יותר מדי אנשים ישנים

תאריך:

18.06.2020

מגישים:

גבי פישמן וצוף פלוטקין

זמן האזנה:

01:05:59

בשנים האחרונות של להקת הביטלס, וביתר שאת בראשית שנות ה-70, התנהל שיח מאד ער ונוקב בין גון לנון לפול מקרטני. השיח הזה לא היה רק במילים אלא באמצעות הדבר שהם ידעו לעשות הכי טוב, מוזיקה. ובאמצעות השירים השיח היה לרוב כואב, כואב מאד. כמו שבפרק 33 התוודענו לשיח המוזיקלי שבאמצעותו ביטא ג'ורג' הריסון את כאבו על היחס כלפיו מצדם של ג'ון להון ופול מקרטני, כך נתוודע בפרק הזה אל הדיאלוג המוזיקלי הנוקב שניהלו ביניהם, גם אחרי שהביטלס התפרקו, ג'ון ופול.

איך הביטלס הפילו את בריה"מ

פרק

34

איך הביטלס הפילו את בריה"מ

תאריך:

04.06.2020

מגישים:

גבי פישמן וצוף פלוטקין

זמן האזנה:

00:52:05

בפרק הזה מביאים גבי וצוף את אחת הדוגמאות המפתיעות לכך שההשפעה של הביטלס לא הייתה רק מוזיקלית, אמנותית או אופנתית, אלא גם חברתית, תרבותית ופוליטית. הקשר הברור והישיר בין הביטלס לנפילת הגוש הסובייטי ממחיש זאת יותר מכל. אפילו מיכאיל גורבצ'וב, המנהיג האחרון של בריה"מ אמר: יותר מהאידיאולוגיה, יותר מהדת, יותר ממלחמת מווייטנאם או כל מלחמה או פצצה גרעינית, הסיבה החשובה ביותר להתפשטות המלחמה הקרה הייתה הביטלס.

כל הזכויות על המאמרים באתר שמורות לכותבי המאמרים. כל הזכויות על תכני הביטלס באתר (תמונות וקטעי וידאו) שמורות לבעליהם החוקיים. (לצערנו) אין לאתר thebeatles.co.il, למפעיליו ולכותבים בו כל קשר עסקי עם להקת הביטלס, עם חברת Apple Corps Ltd, עם מי מחברי להקת הביטלס או נציגיהם.

Proudly created by Wixart

יצירת קשר ורישום לתפוצה