#9 פרד אסטר

עודכן ב: 9 יונ 2019

היום נציג את הדמות מספר 9 (בתמונה שבה הדמויות ממוספרות). זו הדמות התשיעית מצד שמאל שבשורה העליונה.


הדמות שעליה נדבר היום היא דמותו של פרדריק אוסטרליץ, המוכר כפרד אסטייר, רקדן, כוריאוגרף, זמר ושחק אמריקאי שכיכב על במות ברודוויי והקולנוע. הוא נולד ב-10 במאי 1899 ונפטר ב-22 ביוני 1987.

פרד אסטייר הייתה, כמובן, בחירתו של פול. המוסיקה של פרד אסטייר הזכירה לו את המוסיקה של הלהקה של אבא שלו, Jim's Mac Band, אותו סגנון מוסיקלי כמו של השיר When I'm Sixty Four. מסופר שפרד אסטייר היה מאושר מהכללתו בתמונת עטיפת האלבום סרג'נט פפר'ס של הביטלס.


ב-2012 כאשר פול מקרטני הוציא את אלבומו Kisses on the Bottom הוא הכריז שהאלבום הוא בהשראת המוסיקה שבסרטי פרד אסטייר. בראיון שקיים פול בפברואר 2012 לרגל הוצאת האלבום ובו סיפר על עשייתו הוא אמר I always thought artists like Fred Astaire were very coolלמעבר לדף העטיפה האינטראקטיבית של סרג'נט פפר - לחץ כאן.הנה קטע של הסרט Swing Time מ-1936 בכיכובם של פרד אסטייר וזוגתו לרוב הסרטים, ג'ינג'ר רוג'רס:

https://www.youtube.com/watch?v=mxPgplMujzQ


הנה השיר Ac-Cent-Tchu-Ate the Positive מהאלבום Kisses on the Bottom עם הביצוע הנפלא של פול מקרטני:

https://www.youtube.com/watch?v=hYo2LrnCOAM


כל הזכויות על המאמרים באתר שמורות לכותבי המאמרים. כל הזכויות על תכני הביטלס באתר (תמונות וקטעי וידאו) שמורות לבעליהם החוקיים. (לצערנו) אין לאתר thebeatles.co.il, למפעיליו ולכותבים בו כל קשר עסקי עם להקת הביטלס, עם חברת Apple Corps Ltd, עם מי מחברי להקת הביטלס או נציגיהם.

Proudly created by Wixart

יצירת קשר ורישום לתפוצה