#68 דמות שנכללה והוצאה: מהטמה גאנדי

עודכן ב: 9 יונ 2019

היום נציג את הדמות מספר 68 (בתמונה שבה הדמויות ממוספרות). זו הדמות השישה-עשר מצד שמאל שבשורה השלישית. מדובר בעוד דמות שהוצבה לצורך הצילום של תמונת העטיפה של האלבום סרג'נט פפר'ס אבל הוסרה ברגע האחרון.


מדובר במוהנדס קראמצ'אד גנדי, הידוע כמהטמה גנדי. מהטמה גנדי היה מנהיג פוליטי הודי שדגל בתנועת אי האלימות והנהיג את ההתנגדות של העם ההודי לשלטון הבריטי בהודו עד לקבלת עצמאות התת יבשת. הוא נולד ב-2 באוקטובר 1869 ונפטר ב-30 בינואר 1948.


הדמות הזו הוצעה ע"י ג'ון לנון שהעריץ את תנועת אי האלימות שהוביל מהטמה גנדי ובעיניו הייתה זו עוד דמות היסטורית שחוללה מהפיכה גדולה. דמותו של גנדי צולמה בצילום שהופיע בעטיפה אך גם זו הוסרה ע"י סר ג'ו לוקוווד, ראש חברת התקליטים EMI, והפעם ע"י השחרה, וזאת משום שחשש ששלטונות הודו יראו בזה זילות דמותו של גנדי ולא יסכימו להפיץ את האלבום סרג'נט פפר בארצם.


למעבר לדף העטיפה האינטראקטיבית של סרג'נט פפר - לחץ כאן.כל הזכויות על המאמרים באתר שמורות לכותבי המאמרים. כל הזכויות על תכני הביטלס באתר (תמונות וקטעי וידאו) שמורות לבעליהם החוקיים. (לצערנו) אין לאתר thebeatles.co.il, למפעיליו ולכותבים בו כל קשר עסקי עם להקת הביטלס, עם חברת Apple Corps Ltd, עם מי מחברי להקת הביטלס או נציגיהם.

Proudly created by Wixart

יצירת קשר ורישום לתפוצה