#58 #71 #73 שירלי טמפל

עודכן ב: 9 יונ 2019

היום נציג את הדמויות מספר 57, 71 (בתמונה המצולמת שבה הדמויות ממוספרות) ו-73 (בתמונה המצוירת שבה הדמויות ממוספרות) אלה הדמויות החמישית, השישה-עשר והשמונה-עשר מצד שמאל שבשורה התחתונה.


שלוש הדמויות האלה הן של שירלי טמפל, שחקנית, זמרת, רקדנית, אשת עסקים ודיפלומטית אמריקאית שנולדה ב-23 באפריל 1928 ונפטרה ב-10 בפברואר 2014. היא מוכרת בעיקר כילדת פלא ששחקה בסרטים הוליוודיים רבים בין השנים 1935 ל-1938. כאישה בוגרת שימשה כשגרירת ארה"ב בגאנה, בצ'קוסלובקיה ובאו"ם.


שירלי טמפל היא האדם היחיד שדמותו מוצגת בתמונת העטיפה של האלבום סרג'נט פפר'ס יותר מפעם אחת. אחת הדמויות שלה (מספר 57) מוסתרת ע"י דמותו של ג'ון לנון ורק שערה הבלונדיני מבצבץ מעל כתפו. דמות אחרת (מספר 71) נגזרה מתמונה של שירלי טמפל מאחד הסרטים שבהם כיכבה ובה היא לבושה בגדי טייסת. דמות נוספת (מספר 73) היא בובה של שירלי טמפל שלובשת סוודר שעליו רשום Welcome The Rolling Stones וזאת, כמחווה ללהקת הרולינג סטונס. הבובה הולבשה ע"י ג'אן האוורת', רעייתו ושותפתו של פיטר בלייק לעיצוב תמונת עטיפת האלבום סרג'נט פפר'ס. בובה זו נמכרה בשנת 2005 תמורת 13,000 פאונד.


פיטר בלייק רצה את שירלי טמפל בתמונת העטיפה של האלבום סרג'נט פפר'ס שכן היא הייתה גיבורת הילדות שלו. הביטלס פגשו את שירלי טמפל ואת בתה מאחורי הקלעים אחרי הופעתם בקואו פאלאס בסן פרנסיסקו, ב-19 באוגוסט 1964. כששירלי טמפל התבקשה לתת את הסכמתה להופעת דמויותיה בעטיפת האלבום היא ביקשה קודם להאזין לו ורק לאחר מכן נתנה את הסכמתה.


למעבר לדף העטיפה האינטראקטיבית של סרג'נט פפר - לחץ כאן.


הנה קטע מהסרט Bright Eyes מ-1934 שבו שירלי טמפל שרה את השיר המפורסם שלה On The Good Ship Lollipop:

https://www.youtube.com/watch?v=WLLSqpYyPD8


כל הזכויות על המאמרים באתר שמורות לכותבי המאמרים. כל הזכויות על תכני הביטלס באתר (תמונות וקטעי וידאו) שמורות לבעליהם החוקיים. (לצערנו) אין לאתר thebeatles.co.il, למפעיליו ולכותבים בו כל קשר עסקי עם להקת הביטלס, עם חברת Apple Corps Ltd, עם מי מחברי להקת הביטלס או נציגיהם.

Proudly created by Wixart

יצירת קשר ורישום לתפוצה