#54 סוני ליסטון

עודכן ב: 9 יונ 2019

היום נציג את הדמות מספר 54 (בתמונה שבה הדמויות ממוספרות). זו הדמות הראשונה מצד שמאל שבשורה התחתונה.


מדובר בצ'ארלס סוני ליסטון, מתאגרף מקצועי אמריקאי שהיה ידוע בשל קשיחותו ומראהו המאיים. הקריירה של סוני ליסטון נמשכה מ-1953 ועד 1970. סוני ליסטון זכה באליפות העולם באגרוף במשקל כבד ב-1962 לאחר שהכריע בנוק אאוט את פלויד פאטרסון בסיבוב הראשון. סוני ליסטון החזיק באליפות העולם עד שהפסיד למוחמד עלי (קאסיוס קליי) ב-1964. סוני ליסטון נפטר ב-30 בדצמבר 1970.


דמותו של סוני ליסטון בתמונת העטיפה של האלבום סרג'נט פפר'ס היא בובת שעווה שהושאלה מהמוזיאון של מאדם טוסו בלונדון שעוצבה בהשראת תמונה שלו שפורסמה ב-17 בספטמבר 1962 בשער המגזין Sports Illustrated. כיום הדמות היא בבעלות פיטר בלייק, מעצב העטיפה.


כשהביטלס היו במאיhמי בnvkl ביקורם הראשון בארה"ב בפברואר 1964, הם רצו לפגוש את סוני ליסטון אבל הוא סירב ואמר שאינו מעוניין לפגוש את ארבעת ה"רכרוכים שהכלב שלי עושה מוזיקה טובה יותר מהם", כדבריו. לבסוף פגשו הביטלס את המתאגרף מוחמד עלי (קאסיוס קליי) אשר הכריע את סוני ליסטון יותר מאוחר באותו חודש. סוני ליסטון הוא הספורטאי השני בתמונת העטיפה, אחרי שחקן הכדורגל הליברפולי אלברט סטאבינס (דמות מספר 50).

ג'ון לנון היה מעריץ גדול של סוני ליסטון ובחר בדמותו.


למעבר לדף העטיפה האינטראקטיבית של סרג'נט פפר - לחץ כאן.


הנה קטע מהקרב בין סוני ליסטון למוחמד עלי (קאסיוס קליי) מה-25 בפברואר 1964:

https://www.youtube.com/watch?v=Hb2WFHhXDyw


כל הזכויות על המאמרים באתר שמורות לכותבי המאמרים. כל הזכויות על תכני הביטלס באתר (תמונות וקטעי וידאו) שמורות לבעליהם החוקיים. (לצערנו) אין לאתר thebeatles.co.il, למפעיליו ולכותבים בו כל קשר עסקי עם להקת הביטלס, עם חברת Apple Corps Ltd, עם מי מחברי להקת הביטלס או נציגיהם.

Proudly created by Wixart

יצירת קשר ורישום לתפוצה