#46 סטיבן קריין

עודכן ב: 9 יונ 2019

היום נציג את הדמות מספר 46 (בתמונה שבה הדמויות ממוספרות). זו הדמות השניים-עשר מצד שמאל שבשורה השלישית מלמעלה. הדמות הזו בקושי נראית מאחורי ראשו של פול מקרטני וכמעט לגמרי מוסתרת ע"י זרועה של הדמות הבאה (מספר 47). בעיקר ניתן לראות את עיניו החודרות של הדמות הזו.


מדובר בדמותו של סטיבן קריין, סופר, מחבר סיפורים קצרים, משורר ועיתונאי אמריקאי שנולד ב-1 בנובמבר 1871 ונפטר ב-5 ביוני 1900. הוא נחשב ע"י המבקרים לאחד הסופרים היצירתיים ביותר בדורו.


מאחר וסטיבן קריין מת בסוף שנות ה-20 המאוחרות לחייו, מייחסים לדמותו רמז נוסף למיתוס "פול מת" אשר כאילו גם הוא מת בשנות ה-20 המאוחרות לחייו. ולא רק זה, סטיבן קריין כתב סיפור בשם The open boat המספר על ארבעה דייגים בסירה (כארבעת חברי הביטלס) כשאחד מהם מת (פול). לפי מאמיני המיתוס "פול מת" זו הסיבה שדמותו של סטיבן קריין הועמדה בדיוק מאחורי דמותו של פול מקרטני.


לא ברור מי בחר בדמותו של סטיבן קריין לתמונת עטיפת האלבום אבל מאחר וג'ון לנון היה קורא ספרים סדרתי אפשר להניח שזה היה הוא.


למעבר לדף העטיפה האינטראקטיבית של סרג'נט פפר - לחץ כאן.


כל הזכויות על המאמרים באתר שמורות לכותבי המאמרים. כל הזכויות על תכני הביטלס באתר (תמונות וקטעי וידאו) שמורות לבעליהם החוקיים. (לצערנו) אין לאתר thebeatles.co.il, למפעיליו ולכותבים בו כל קשר עסקי עם להקת הביטלס, עם חברת Apple Corps Ltd, עם מי מחברי להקת הביטלס או נציגיהם.

Proudly created by Wixart

יצירת קשר ורישום לתפוצה