#4 לני ברוס

עודכן ב: 9 יונ 2019

היום נציג את הדמות מספר 4 (בתמונה שבה הדמויות ממוספרות). זו הדמות הרביעית מצד שמאל שבשורה העליונה.


מדובר בלני ברוס, קומיקאי וסאטיריקן יהודי שנולד בארצות הברית ב-13 באוקטובר 1923 תחת השם ליאונרד אלפרד שניידר. לני ברוס היה אמן סטנד-אפ, מבקר חברתי חריף וסטיריקן שהיה פעיל בשנות ה-50 ושנות ה-60. הוא היה ידוע בזכות סגנונו החופשי, הביקורתי והוולגרי. הוא נהג להתייחס בהופעותיו באפן סאטירי לפוליטיקה, דת וסקס ושבר כל סטיגמה וכל טאבו בתקופתו. ברוס לי נשלח ארבע פעמים לכלא - פעמיים ב-1961, פעם ב-1862 ופעם אחרונה ב-1964 - על רקע ניבולי פה בפרהסיה. לני ברוס נפטר ב- 3 באוגוסט 1966. ב-23 בדצמבר 2003, 47 שנים לאחר מותו, מושל ניו יורק ניקה אותו מכל אשמה בשם חופש הביטוי.

כל ארבעת חברי הביטלס היו מעריצים שלו ואף שקלו להוציא הקלטות של הופעותיו במותג שלהם Zapple (מותג שלא תחת Apple שיועד להוצאות זולות של תקליטים). אחרי שתחת מותג זה יצאו Electronic Sound של ג'ורג' הריסון ו-Life with the Lions של ג'ון לנון ויוקו אונו והמכירות היו מאד דלות, המותג הזה נסגר והתכניות לגבי ההקלטות לא מומשו.


למעבר לדף העטיפה האינטראקטיבית של סרג'נט פפר - לחץ כאן.כל הזכויות על המאמרים באתר שמורות לכותבי המאמרים. כל הזכויות על תכני הביטלס באתר (תמונות וקטעי וידאו) שמורות לבעליהם החוקיים. (לצערנו) אין לאתר thebeatles.co.il, למפעיליו ולכותבים בו כל קשר עסקי עם להקת הביטלס, עם חברת Apple Corps Ltd, עם מי מחברי להקת הביטלס או נציגיהם.

Proudly created by Wixart

יצירת קשר ורישום לתפוצה