#3 צ'ארלס אדווארד לואיס ג'ון קאזימיר סילבסטר סברינו מריה סטיוארט

ב-22 ביוני 1961, נכנסו הביטלס יחד עם הזמר הלונדוני Tony Sheridan, לבית ספר בשם Friedrich-Ebert-Halle שבהרבורג, בפרוורי העיר המבורג, כדי להקליט גרסת רוק של השיר My Bonnie, שיופיע בתקליט בשם זה שייצא לשוק ב-5 בינואר 1962. הביטלס שימשו להקת הליווי של Tony Sheridan ובעטיפת התקלים הם מופיעים בתור The Beat Brothers (ועל הסיבה לכך בהזדמנות אחרת).


השם המלא של השיר הוא My Bonnie Lies Over the Ocean והוא שיר סקוטי פופולרי המתייחס ליורש העצר הבריטי Charles Edward Louis John Casimir Sylvester Severino Maria Stuart. אולי בגלל שמותיו הרבים הוא כונה "הטוען לכתר הצעיר" (The Young Pretender) וגם "האביר הצעיר" (The Young Chevalier) וגם Bonnie Prince Charlie. אחרי שהנסיך הפסיד בקרב Culloden בשנת 1746 הוא הוגלה אל מעבר לים, לאיטליה. תומכיו שרו את השיר חיברו שיר בשם My Bonnie Lies Over the Ocean כשיר געגועים אליו. מאחר והשם Bonnie יכול היה להתפרש גם כשם של גבר וגם כשם של אישה, הם העמידו פנים כאילו מדובר בשיר אהבה לגברת. בשנת 1881 המלחין האמריקאי Charles E. Pratt פרסם את התווים לשיר תחת השם Bring Back My Bonnie to Me, דבר שתרם רבות לפופולריות שלו.

הנסיך Edward Louis John Casimir Sylvester Severino Maria Stuart או בכינויו Bonnie Prince Charlie, נולד ב-31 בדצמבר 1720 ונפטר ב-31 בינואר 1788 והואהדמות השלישית המוקדמת ביותר שקשורה ללהקת הביטלס.

הנה מילות השיר: My Bonnie:

My Bonnie lies over the ocean My Bonnie lies over the sea My Bonnie lies over the ocean Oh, bring back my Bonnie to me...

Bring back, bring back Oh, bring back my Bonnie to me, to me Bring back, bring back Oh, bring back my Bonnie to me

הנה השיר My Bonnie בגרסה של Tony Sheridan and The Beat Brothers:

https://www.youtube.com/watch?v=gr35lAvW8PY

הנה השיר My Bonnie Lies Over the Ocean בגרסה הקלאסית:

https://m.youtube.com/watch?v=4-Qu6uarPD4כל הזכויות על המאמרים באתר שמורות לכותבי המאמרים. כל הזכויות על תכני הביטלס באתר (תמונות וקטעי וידאו) שמורות לבעליהם החוקיים. (לצערנו) אין לאתר thebeatles.co.il, למפעיליו ולכותבים בו כל קשר עסקי עם להקת הביטלס, עם חברת Apple Corps Ltd, עם מי מחברי להקת הביטלס או נציגיהם.

Proudly created by Wixart

יצירת קשר ורישום לתפוצה