#3 בית הסבא והסבתא של בריאן אפשטיין

עודכן ב: 16 פבר 2019

כאו התגוררו דינה ואייזק איפשטיין, הסבא והסבתא מצד האב של בריאן אפשטיין, בין 1927 ועד 1947. גם הארי, אביו של בריאן אפשטיין ומקים החנויות NEMS, וגר כאן עם הוריו. בריאן הקטן בילה כאן לא מעט עם סבא וסבתא שלו.

אייזק אפשטיין נשא לאשה את דינה היימן במנצ'סטר בשנת 1900. ב-1901 הזוג עבר להתגורר בליברפול מעל חנות הרהיטים שפתח אייזק. עמם גרה אחותו של אייזק, רייצ'ל. הילד השלישי של דינה ואייזק היה הארי, מי שיהיה אביו של בריאן אפשטיין. כשהמשפחה גדלה הם עברו לבית הזה. עם הזמן חנות הרהיטים התרחבה והחלה למכור גם כלי מוסיקה וכלי בית. אחר כך נפתחו סניפים נוספים במרכז העיר ושם הרשת שונה מ-I. Epstein and Sons ל-NEMS.


כיום, הבית הזה הוא היום גסטהאוז בשם Epstein House, שבו מתאכסנים לרוב אוהדי כדורגל, בשל קרבתו לאצטדיון אנפילד. הגסטהאוז נפתח בשנת 2003 והוא מציג פריטים ותמונות סביב דמותו של בריאן אפשטיין והביטלס. בחזית הבית ישנו שלט עגול ואדום המציין את פועלו של בריאן וכמנהל להקת הביטלס. השלט נחשף ע"י סיד ברנשטיין ב-2004. סיד ברנשטיין הוא האמרגן האמריקאי שבין היתר היה האחראי למופע ההיסטורי של הביטלס באיצטדיון שיי ברובע קווינס שבניו יורק.