#17 בית ילדותו של פיטר שוטון

בבית הזה, בליברפול, התגורר פיט שוטון מאז הולדתו ב-4 בינואר 1941. פיט שוטון היה חברו הטוב ביותר של ג'ון לנון סאותם ימים ובם ביו לזוג בלתי נפרד ומקור לצרות עבור מורי בית הספר. החזרה הראשונה של ההקווארימן התקיימה במקלט שנמצא מאחורי הבית הזה בנובמבר 1956.


פיט שוטון היה בראשון להצטרף ללהקת ההקווארימן בקיץ 1956 ועזב אותה ב-1957, אחרי שפול מקרטני הצטרף אליה, ןאחרי שהתוודה באוזני ג'ון שהוא לא נהנה לנגן בלהקה. ג'ון לנון המאוכזב ובהשפעת האלכוהול שבר על ראשו של פיט את לוח הכביסה שעליה ניגן. לאחר שזה קרה כולם פרצו בצחוק, כולל ג'ון ופיט.


פיט שוטון נשאר בקשר קרוב לג'ון לנון גם בתקופת הביטלס. ג'ון לנון וג'ורג' הריסון רכשו סופרמרקט קטן ונתנו אותו לפיטר כדי שינהל אותו. פיט שוטון גם שימש לתקופה מסוימת כעוזרו האישי של ג'ון לנון ואף מונה למנהל החנות Apple Boutique ומאוחר יותר למכנ"ל Apple Corps.שוטון השתתף בנגינת כלי הקשה בכמה הקלטות של הביטלס ואף תרם לכתיבת המילים של שניים משיריהם: I am the Walrusשל ג'ון לנון ו-Eleanor Rigby של פול מקרטני. אשתו של שוטון, בת', הייתה השראה לשורה A pretty nurse is selling poppies from a tray בשיר Penny Lane.

שוטון נפטר ב-24 במרץ 2017.


כל הזכויות על המאמרים באתר שמורות לכותבי המאמרים. כל הזכויות על תכני הביטלס באתר (תמונות וקטעי וידאו) שמורות לבעליהם החוקיים. (לצערנו) אין לאתר thebeatles.co.il, למפעיליו ולכותבים בו כל קשר עסקי עם להקת הביטלס, עם חברת Apple Corps Ltd, עם מי מחברי להקת הביטלס או נציגיהם.

Proudly created by Wixart

יצירת קשר ורישום לתפוצה