#15 בית ילדותו הראשון של ג'ון לנון

הבית הזה, קרוב לפני ליין, הוא הבית הראשון שבו התגורר ג'ון לנון. הוא התגורר כאן יחד עם אמו עד שהגיע לגיל חמש, למעט שנה אחת בין 1942 ל-1943, כשהשניים התגוררו בבית אחר שהשתייך לדוד ג'ורג', בעלה של מימי, דודתו.

משפחת סטנלי עברה להתגורר בבית הזה עם ההכרזה על כניסתה של בריטניה למלחמת העולם השנייה, עוד לפני הולדתו של ג'ון לנון, זאת, משום שהבית הקודם היה קרוב למרכז העיר ולנמלים שהיו יעד להפצצות חיל האוויר הנאצי. המעבר לבית הזה קרה כשאלף היה בלב ים. לכן, כשהוא שב לליברפול לא מצא את ג'וליה בכתובת שלהם. אלף התקשר לבית הקולנוע שבו עבדה ג'וליה, טרוקדרו, לברר מה עלה בגורלה של אשתו ואז התעדכן לגבי כתובתה החדשה. אביה של ג'וליה, ג'ורג' סטנלי, שהתגורר בבית הזה יחד עם אשתו ובנותיו, הסכים שאלף יעבור להתגורר בבית הזה, בעיקר כי ראה בו מקור לסייע לו בתשלום שכר הדירה. בין ה-5 ל-23 בינואר 1940 ג'וליה נכנסה להיריון בבית הזה, וכעבור תשעה חודשים יוולד ג'ון לנון, כשאלף שוהה בלב ים.


כשג'וליה ובובי דיקינס הפכו לזוג, הוא עבר לגור בבית הזה וכאן נולדה אחותו למחצה של ג'ון, ג'וליה. ב-1946 עזב ג'ון לנון את הבית הזה ועבר להתגורר בביתה של דודתו, מימי, ודודו, ג'ורג'. ב-2 במרץ 1949, כשאביה של ג'וליה נפטר, בעל הבית החליט להעמידו למכירה. ראשית הציע לג'וליה ובובי לרכוש את הבית אבל זה היה מעבר ליכולתם הכלכלית והם נאלצו לעזוב את הבית.


ב-2013 נמכר הבית הזה תמורת 480,000 פאונד למעריץ ביטלס מארצות הברית ששמו לא פורסם. כיום שוויו של הבית מוערך בכ-569,000 פאונד.