#12 דמות שנכללה והוסרה: ליאו גארסי #13 האנץ האל

עודכן ב: 9 יונ 2019

היום נציג שתי דמויות - אחת מופיעה בעטיפת האלבוםן ואחת כמעט והופיעה בה.


אלה הדמויות השניים-עשר והשלושה-עשר מצד שמאל שבשורה העליונה.


דמות מספר 12 לא מופיעה בעטיפת האלבום. היא הוסרה בסופו של דבר. מדובר בליאו גארסי, שחקן קולנוע ותיאטרון אמריקאי שנולד ב-3 ביוני 1917 ונפטר ב-2 ביוני 1969.


דמות מספר 13 מופיעה בעטיפת האלבום והיא שייכת להאנץ האל, שנולד תחת השם הנרי ריצ'ארד בארצות הברית ב-15 באוגוסט 1920 ונפטר ב-30 בינואר 1999. האנץ האל היה שחקן רדיו, קולנוע ותיאטרון.


ליאו גארסי והאנץ האל כיכבו ביחד בסדרות של סרטי הרפתקאות לילדים ולנוער ששמותיהן היו The Bowery Boys, Dead End Kids ן-East Side Kids. סרטים אלה היו פופולריים כשג'ון, פול, ג'ורג' ורינגו היו ילדים והם בוודאי מאד נהנו

מהם ולכן בחרו בצמד הזה.


הסיבה שהתמונה של ליאו גארסי הורדה לפני צילום התמונה שהונצחה בעטיפת האלבום היא פשוט כי ליאו גארסי דרש תמורת הסכמתו כי דמותו תופיע בתמונת האלבום סכום של 400 דולר. בתגובה, הביטלס החליטו להסיר את דמותו.. לעומת ליאו גארסי, שותפו לצמד, האנץ האל, הסכים ללא בקשת תמורה כלשהי. ולכן דמותו הונצחה בעטיפת האלבום.


למעבר לדף העטיפה האינטראקטיבית של סרג'נט פפר - לחץ כאן.


כאן אפשר לראות קטע מהסרט Angels with Dirty Faces מ-1938, ממנו נלקחה הדמויות של ליאו גארסי והאנץ האל:

https://www.youtube.com/watch?v=7q-oU6wAx4Aכל הזכויות על המאמרים באתר שמורות לכותבי המאמרים. כל הזכויות על תכני הביטלס באתר (תמונות וקטעי וידאו) שמורות לבעליהם החוקיים. (לצערנו) אין לאתר thebeatles.co.il, למפעיליו ולכותבים בו כל קשר עסקי עם להקת הביטלס, עם חברת Apple Corps Ltd, עם מי מחברי להקת הביטלס או נציגיהם.

Proudly created by Wixart

יצירת קשר ורישום לתפוצה