top of page

סטלה מקרטני

סטלה מקרטני נולדה ב-13 בספטמבר 1971, בלונדון. שמה הוא מחווה לשתי סבותיה בעלות אותו השם של לינדה. כילדה סטלה הרבתה לטייל עם משפחתה מסביב לעולם במסגרת מסעות ההופעות של להקת "ווינגס". לפי פול, השם ווינגס ("כנפיים") נבחר בהשראת לידתה של סטלה, שהיתה לידה קשה מאוד והסתיימה בניתוח חירום. פול ישב בחדר ההמתנה ו"התפלל שהיא תיוולד על כנפיו של מלאך".


למרות הפרסום, פול ולינדה ניסו להעניק לילדיהם חיים נורמלים ככל האפשר, ולכן סטלה (ושאר אחיה) למדו לאורך השנים בבתי ספר ציבוריים. סטלה התייחסה לתקופה שלה בבית ספר כתקופה רעה בה סבלה מבריונות וגם היתה בריונית בעצמה.

מגיל צעיר סטלה הפגינה עניין באופנה ובגדים- בגיל 13 היא עיצבה את פריט הלבוש הראשון שלה. שנים בודדות אחר כך, בגיל 16, היא החלה להתמחות אצל מעצב האופנה הידוע, כריסטיאן לקרואה, אצלו התנסתה לראשונה בעבודה על קולקציית הוט קוטור. באותו הזמן המשיכה לעבוד אצל אדוארד סקסטון, שהיה החייט של פול מספר שנים.
לאחר שלמדה את יסודות העיצוב ב- " Ravensbourne College" המשיכה סטלה ללימודי עיצוב אופנה בשנות התשעים המוקדמות. היא סיימה את לימודיה ב1995. עם סיום לימודיה הציגה את הקולקציה הראשונה שלה, שדוגמנה בהתנדבות ע"י חברותיה הדוגמניות נעמי קמפבל וקייט מוס. ברקע התנגן שיר שפול כתב במיוחד למאורע – " Stella May Day".

הקולקצייה זכתה לפרסום רב בעיתונות ונמכרה בשלמותה לבוטיק אופנה לונדוני. העיצובים נמכרו לבוטיק הלונדוני בראונס ולרשתות אמריקאיות. ב-1997 מונתה למעצבת הקריאטיבית של בית האופנה קלואה והחליפה בתפקיד את קרל לגרפלד. לגרפלד לא התרשם מהבחירה של בית האופנה וצוטט באמירה "אני חושב שהם היו צריכים לקחת שם גדול. הם לקחו -- אבל במוזיקה, לא באופנה. בואו נקווה שהיא מוכשרת כמו אביה" עיצוביה זכו להצלחה רבה. כמו הוריה ואחיה, גם סטלה היא צמחונית אקטיביסטית, ונמנעת משימוש בעור ופרווה בעיצובים שלה. בשנת 2001 ייסדה סטלה חברה על שמה בשיתוף פעולה עם גוצ'י, תוך כדי הצגת הקולקציה הראשונה שלה בפריז. מאז העיצובים של סטלה התפרסמו מסביב לעולם ונמכרים ב50 מדינות שונות (גם בישראל), בין המפורסמות שלובשות את העיצובים שלה נמצאות מדונה, גווינת' פלטארו (שתיהן גם חברות של סטלה), ריהאנה, ליב טיילור ועוד רבות אחרות, המפורסמת שבהן היא כמובן הדוכסית מייגן מרקל, שלבשה עיצוב של סטלה בחתונתה עם הנסיך הארי.

בשנת 2007 עיצבה סטלה שרשרת עם תליון בדמות רגל אחת, כנראה בהשראת מערכת היחסים של פול עם הת'ר מיליס. היו ביקורות שטענו שהעיצוב לא בדיוק פוליטקלי קורקט.

ב-30 באוגוסט, 2003, התחתנה סטלה עם אלדסהייר וויליס. השמלה שלבשה בחתונה היתה גרסה מעודכנת יותר של השמלה שלבשה אמה, לינדה, כשהתחתנה עם פול במרץ 1969. לזוג ארבעה ילדים: מילר אלדסהייר ג'יימס וויליס (בן 13), ביילי לינדה אולווין וויליס(בת 12), בקט רוברט לי וויליס (בן 10) ו-ריילי דיליס סטלה וויליס (בת 8).

בשנת 1999, פול נכנס להיכל התהילה של הרוקנרול, אחרי עליות ומורדות (לכניסה של הביטלס להיכל הוא לא הגיע עקב משקעים באותה תקופה עם נשות הביטלס) רבות. סטלה לבשה למאורע גופיה שהדפיסה עליה "about fucking time" (הגיע הפאקינג זמן)

וכמובן שפול לא נשאר חייב, ושנה לאחר מכן, בשנת 2000, כשסטלה הגיעה לטקס פרסי האופנה של ווג כדי לקבל פרס על עבודתה, פול הגיע לתמוך, לבוש בחולצה עליה הכיתוב "About flippin time" (גרסה קצת יותר מעודנת לחולצה של סטלה).


101 צפיות

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page