מהפכה של אהבה

פוסט זה מכיל כתבה שנכתבה על ידי פרופ' עודד היילברונר, חוקר ביטלס. הכתבה התפרסמה במקור במוסף "שבת" של מקור ראשון בתאריך 22.5.2020.

הורידו את הקובץ כדי לקרוא את הכתבה במלואה.


בשנים האחרונות הביטלס קמים לתחייה וזוכים להצלחה מסחררת. לא, אין מדובר במיזם מוסיקלי או תרבותי משותף. מדובר בשורה ארוכה של פרויקטים שיזמו חברי הביטלס החיים – פול מקרטני ורינגו סטאר, ושותפיהם יוקו אונו ומשפחת האריסון – הכוללים: שחזור של שירי הביטלס ב"קרקס השמש" (2010), הוצאה מחדש, באיכות משופרת ובהצלחה מסחרית חסרת תקדים, של תקליטיהם האחרונים "סרג'נט פפר"(2017), "הביטלס" (2018),"אייבי רואד"(2019; הפך לתקליט הנמכר ביותר בעשור האחרון בארה"ב), גרסה משחוזרת לסרטים "מסע הקסם המסתורי" ו"צוללת צהובה", הסרט העלילתי "אתמול" (2018), הסרט "שמונה ימים בשבוע" המשחזר את הביטלמניה העולמית (2016), ושחזור הסרט המתעד את הקלטות האלבום "Let it Be" משנת 1969 לסרט דוקומנטרי בעל שם דומה שביים פיטר ג'קסון המפורסם ושאמור לצאת לאקרנים השנה. ולבסוף, שורה ארוכה של מחקרים, ספרים וספרי זיכרונות בהוצאות הספרים האקדמיות החשובות ביותר בעולם. נראה שהביטלס שבים ומשתלטים על שוק המוסיקה הפופולרית.

הביטלס – מהפכנים של אהבה מקור ראשון 22 ל
.
Download • 233KBכל הזכויות על המאמרים באתר שמורות לכותבי המאמרים. כל הזכויות על תכני הביטלס באתר (תמונות וקטעי וידאו) שמורות לבעליהם החוקיים. (לצערנו) אין לאתר thebeatles.co.il, למפעיליו ולכותבים בו כל קשר עסקי עם להקת הביטלס, עם חברת Apple Corps Ltd, עם מי מחברי להקת הביטלס או נציגיהם.

Proudly created by Wixart

יצירת קשר ורישום לתפוצה