לקראת 50 שנה לאלבום Abbey Road: על מעבר החצייה המפורסם בעולם

עודכן ב: 14 מרץ 2020

כל מעריץ ביטלס, או אפילו סתם אוהב ביטלס, שמגיע ללונדון, לא יכול לעזוב את העיר בלי לבקר במעבר החצייה המפורסם בעולם, היחידי בכל כדור הארץ שהוכרז כאתר מורשת לשימור.


הדבר הראשון שכל מבקר מבחין הוא שלעומת מעבר החצייה שמופיע בתמונת עטיפת אלבום המופת Abbey Road משנת 1969, באמצע הכביש ובשני צדדיו צוירו קוים בצורת זיגזג (מזוגזגים).


המשמעות של הקו המזוגזג שבאמצע הכביש היא לאסור עקיפה בקרבת מעבר החצייה והמשמעות של שני הקוים המזוגזגים שבצדדי הכביש היא לאסור חניה בקרבת מעבר החצייה. תחשבו שאילו קוים כאלה צוירו באוגוסט 1969, מכונית הפולקסווגן (החיפושית) לא הייתה שם ואחד הרמזים המצוצים מהאצבע למיתוס "פול מקרטני מת" היה חסר.


רבים חושבים שהמשמעות של הקוים המזוגזגים היא שעל הנהגים להאט בהתקרבם למעבר החצייה, אך זה לא נכון. למעשה, נהג שמתקרב במהירות המותרת למעבר החצייה ואף אחד לא עובר או מתכוון לעבור, הוא רשאי להמשיך במהירות שבה הוא נוסע.


כל הזכויות על המאמרים באתר שמורות לכותבי המאמרים. כל הזכויות על תכני הביטלס באתר (תמונות וקטעי וידאו) שמורות לבעליהם החוקיים. (לצערנו) אין לאתר thebeatles.co.il, למפעיליו ולכותבים בו כל קשר עסקי עם להקת הביטלס, עם חברת Apple Corps Ltd, עם מי מחברי להקת הביטלס או נציגיהם.

Proudly created by Wixart

יצירת קשר ורישום לתפוצה