לקראת 50 שנה לאלבום Abbey Road: העטיפה האחורית

עודכן ב: 14 ספט 2019

לאחר שהצלם יאן מקמילן סיים את הצילומים שמהם נבחרה התמונה שמופיעה בעטיפת האלבום Abbey Road, הוא נסע יחד עם אנתוני פוסט, עוזרו האישי של ג'ון לנון, בחיפוש אחר שלט עם שם הרחוב, Abbey Road., שהוא שם האלבום. השניים חיפשו שלט מהסוג הישן, הבנוי באריחים ומוטבע אל הקיר והאחד והיחיד מהסוג הזה שנמצא היה בקצה השני של רחוב אבי רוד.


מקמילן צילם את החומה שהייתה שם, ובה שם הרחוב מונצח על שלט בנוי מאריחים. בצד ימין של הצילום נראים שוליים של שמלה כחולה של בחורה שעוברת ברחוב. אחת השאלות הבלתי פתורות היא מי הייתה הבחורה בשמלה הכחולה. בסך הכל מדובר היה בבחורה שעברה שם במקרה ונתפשה בעדשת המצלמה, דבר שמאד הרגיז את מקמילן בהתחלה, עד שכולם חשבו שזה מאד מתאים לתמונה. צילום אכן שימש לעטיפה האחורית של האלבום, כשמעצב העטיפה הוסיף שלט נוסף, שלא היה שם במקור, גם הוא מורכב מאריחים, ובו שם הלהקה, Beatles. זאת, בניגוד לצד הקדמי של העטיפה ששם שם הלהקה, ושם האלבום לא מופיעים. למעשה, אלבום Abbey Road הוא הראשון ששם המבצעים והאלבום לא מופיעים בעטיפה. הביטלס היו כל כך גדולים שלא היה בזה צורך.


לצערנו רחוב אבי רוד לא מצטלב עוד עם רחוב אלכסנדרה רוד, ואין זכר לחומה עם האריחים שהרכיחבו את שם הרחוב, אבי רוד. cab, 1972 נהרסה החומה ובוטלה ההצטלבות בין הרחובות לטובת בניית קומפלקס מגורים בשם Alexandra and Ainsworth Housing Estate שהקמתו הסתיימה בשנת 1978. בחורה בשם אן, שהתגוררה מול השלט, החליטה, כשגילתה שהקיר עומד להיהרס, לקחת איתה את האריחים עם שם הרחוב. בסופו של דבר היא הצליחה להציל רק ארבעה אריחים עם האותיות A, B, E ו- Y. אריחים אלה נמכרו לאנדרו למבריטי תמורת 7,000 ליש"ט בשנת 2012.כל הזכויות על המאמרים באתר שמורות לכותבי המאמרים. כל הזכויות על תכני הביטלס באתר (תמונות וקטעי וידאו) שמורות לבעליהם החוקיים. (לצערנו) אין לאתר thebeatles.co.il, למפעיליו ולכותבים בו כל קשר עסקי עם להקת הביטלס, עם חברת Apple Corps Ltd, עם מי מחברי להקת הביטלס או נציגיהם.

Proudly created by Wixart

יצירת קשר ורישום לתפוצה