#4 לודוויג ואן בטהובן

יום אחד בשנת 1969 שמע ג'ון לנון את יוקו אונו מנגנת בפסנתר את סונטת אור ירח של המלחין הגרמני Ludwig Van Beethoven. ג'ון הוקסם מהצלילים שבקעו מהפסנת ומתוך סקרנות שאל את יוקו האם היא יכולה לנגן את האקורדים של הסונטה הפוך. יוקו עשתה כבקשתו וג'ון כתב סביב המנגינה החדשה את השיר Because, שנכלל במחרוזת (ה-medley) שבצד ב' של האלבום Abbey Road.


סונטת אור ירח הוא השם הפופולרי לסונטה שכתב Ludwig Van Beethoven בשנת 1801, ושמה המלא הוא Piano Sonata No. 14 in C minor "Quasi Una Fantasia" , Op. 27, No 2. בשנת 1802, הקדיש Beethoven את הסונטה לתלמידתו הדוכסית Giulietta Guicciardi.


ב-17 בדצמבר 1770 הוטבל Beethoven בגרמניה וב-26 במרץ 1827 הוא נפטר. Ludwig Van Beethoven הוא הדמות הרביעית המוקדמת ביותר שקשורה ללהקת הביטלס.

הנה השיר Because:

https://m.youtube.com/watch?v=g4Msnn20clQ

הנה סונטת אור ירח מאת לודוויג ואן בטהובן:

https://m.youtube.com/watch?v=4Tr0otuiQuU

הנה סונטת אור ירח מנוגנת הפוך, כפי שיוקו עשתה לבקשתו של ג'ון:

https://m.youtube.com/watch?v=rIHFLrjzgbAכל הזכויות על המאמרים באתר שמורות לכותבי המאמרים. כל הזכויות על תכני הביטלס באתר (תמונות וקטעי וידאו) שמורות לבעליהם החוקיים. (לצערנו) אין לאתר thebeatles.co.il, למפעיליו ולכותבים בו כל קשר עסקי עם להקת הביטלס, עם חברת Apple Corps Ltd, עם מי מחברי להקת הביטלס או נציגיהם.

Proudly created by Wixart

יצירת קשר ורישום לתפוצה