הקאבר הראשון של שיר של הביטלס - Misery - הפוסט נכתב ע"י יוני ק.

עודכן ב: 14 מרץ 2020

ג'ון ופול כתבו את השיר Misery במהלך סיבוב ההופעות שלהם עם הלן שפירו בפברואר 63.

השיר נכתב במיוחד עבורה והם קיוו שהלן תקליט את השיר בנסיעה הקרובה שלה לנאשוויל.


הם מאוד התאכזבו כשהאמרגן שלה, נורי פרמור, סירב להקליט את השיר בטענה שהטקסט לא מתאים לסגנון של הלן.

כשהלן שפירו הודיעה לג'ון על הסירוב, מי שישב לידו בספסל היה הזמר הבריטי קני לינץ' (Kenny Lynch, מוכר בעיקר בזכות הלהיט Up on the roof)

שניצל את ההזדמנות וביקש מג'ון שישמיע לו את השיר. ג'ון ניגן לו את השיר על גיטרה אקוסטית וקני לינץ' החליט במקום לקחת את השיר.


כך קני לינץ' הפך לאמן הראשון שמבצע שיר של לנון-מקרטני. הקאוור הראשון לביטלס אם תרצו (למרות שהביצוע שלו יצא לפני Please please me).

השיר יצא במרץ 63 ולא נכנס למצעד.

https://youtu.be/2HyjUZ60AdI


ומה כותבי השיר עצמם חשבו על הביצוע?

ג'ון אהב את הביצוע של קני, אבל הייתה לו תלונה בנוגע לנגינת הגיטרה של הגיטריסט שלו, ברט וילטון.

פול גם אהב, אבל פחות: "הייתה לו עין לזיהוי הזדמנויות, זה היה להיט מינורי עבורו והוא ביצע את זה -לא בצורה מדהימה- בסיבוב איתנו."


קצת אירוני שדווקא קני לינץ' הוא הראשון לבצע שיר של לנון מקרטני. באותו סיבוב הופעות עם הלן שפירו, ג'ון ופול כתבו באוטובוס את השיר From me to you וקני, שהחשיב עצמו ככותב שירים טוב, ניסה לעזור להם בכתיבה. הוא לא ממש אהב את השיר, במיוחד את הקטע של הפלסטו ב- ooh המפורסם אחרי "and keep you satesfied .." (שבהמשך הפך לאחד מסימני ההיכר של הביטלס) והוא טען שאין להם מושג בכתיבת שירים. אחרי חצי שעה הוא נטש בעצבים כשהוא מכריז: "זהו, סיימתי. אני לא הולך להמשיך לכתוב זבל כזה עם האידיוטים האלה! הם לא מבינים במוזיקה, אין יותר עזרה ממני!" קטע שהם הסתדרו גם בלעדיו. כעשור אחרי, קני לינץ' הופיע על עטיפת האלבום Band on the run של Wings.

ב-73, כשפול חיפש דמויות לעטיפת האלבום, הוא התקשר לקני לינץ' שהגיע להצטלם במיוחד מסקוטלנד.


כל הזכויות על המאמרים באתר שמורות לכותבי המאמרים. כל הזכויות על תכני הביטלס באתר (תמונות וקטעי וידאו) שמורות לבעליהם החוקיים. (לצערנו) אין לאתר thebeatles.co.il, למפעיליו ולכותבים בו כל קשר עסקי עם להקת הביטלס, עם חברת Apple Corps Ltd, עם מי מחברי להקת הביטלס או נציגיהם.

Proudly created by Wixart

יצירת קשר ורישום לתפוצה