החמה והאדומה של המבורג - Red Hot

כאשר הופיעו הביטלס במועדון Star Club בהמבורג, ב-25 וב 31 בדצמבר 1962, הם הוקלטו ע"י הזמר הליברפולי, קינגסייז טיילור, סולן הלהקה Kingsize Taylor and The Dominoes. ב-8 באפריל 1977 יצא האלבום הכפול Live! At The Star-Club In Hamburg, Germany, ע"י חברת הקלטות גרמנית בשם Lingasong, ובו חלק מההקלטות האלה. חברי הביטלס לשעבר התנגדו לכך שההקלטות הללו יראו אור, גם כי הסאונד היה גרוע מאוד וגם כי הם היו מאוד לא מרוצים מהביצועים שלהם בהופעות הללו. בהקשר הזה חשוב לציין, כי ההופעות של הביטלס בהמבורג בסוף דצמבר 1962, התקיימו במסגרת הביקור האחרון שלהם שם, שנעשה בחוסר רצון רב, ולו רק משום שהייתה להם התחייבות וחוזית קודמת. באותם הימים היו חברי הביטלס בשלב אחר בקריירה שלהם, עם חוזה הקלטות נכסף עם חברת EMI, ובציפיה מאד גדולה לקראת יציאת האלבום הראשון שלהם, Please Pleae Me, בעוד מספר שבועות, ב-22 במרץ 1963. מבחנתם, המבורג כבר מזמן סיימה את תפקידה בדרך שלהם לתהילה המצופה. בסופו של דבר, לא הצליחו הביטלס למנוע את הוצאת ההקלטות מהמבורג, והן מהוות הזדמנות נדירה להתרשם מהסגנון הפרוע של הביטלס באותה תקופה, ומההופעות המטורפות והתזזיתיות שלהם אז. ג'ורג' הריסון אמר על ההקלטות הללו:

אלה ההקלטות הקשוחות ביותר שאי פעם בוצעו בשמנו. מדובר באדם שיכור שמקליט להקה של שיכורים


חלקים מההקלטות הללו המשיכו לצאת במסגרות שונות, כמו הוצאה של חברת Sony Music משנת 1991 ורק בשנת 1998 הצליחה חברת Apple לקבל זכויות עליהן, לא בכוונה להוציא אותן אלא למנוע מאחרים להמשיך בכך. עם זאת, ההקלטות המשיכו לצאת במסגרת בוטלגים שונים, שחלקם הוציאו את ההקלטות המלאות, כולל חלקים שלא נחשפו קודם לכן, שלא הוקלטו ע"י קינגסייז טיילור אלא אדריאן ברבר, מי שבאותה עת היה מנהל הבמה של המועדון Star Club, וחבר בלהקת The Big Three מליברפול. בחלקים הללו נשמעים הביטלס מבצעים את השיר Red Hot שהוקלט לראשונה ב-31 במאי 1955 באולפן ההקלטות האגדי, Sun Studio, בממפיס, טנסי, ע"י הזמר בילי "דה קיד" אמרסון. השיר זכה להצלחה רבה ובהמשך בוצעו לו גרסאות כיסוי שונות, כשהמוכרת מביניהן היא זו של בילי לי ריידי ולהקתו, The Little Green Men, מינואר 1957.


הנה השיר Red Hot בביצוע בילי "דה קיד" אמרסון:

https://www.youtube.com/watch?v=SybRpSRQU7I


הנה השיר Red Hot בביצוע בילי לי ריידי ולהקתו, The Little Green Men:

https://www.youtube.com/watch?v=Nxt_7sD9znM


בגרסה של הביטלס לשיר Red Hot, הפגין ג'ורג' הריסון, כזמר המוביל, יכולת גבוהה של שירת רוק'נ'רול מחוספסת. מהאזנה לביצוע הזה, ברור שהוא הושפע מהגרסה שהקליט בילי לי ריילי.

הנה השיר Red Hot בביצוע הביטלס:

https://www.youtube.com/watch?v=UluCHpmgrjQ