ההמתנה הארוכה של השירים See Yourself ו-Woman Don't You Cry For Me

עודכן ב: 14 מרץ 2020

ג'ורג' הריסון היה יוצר ענק אבל היה לו קשה לפרוח לצילו של הצמד לנון-מקרטני, ששלט ביצירה המוזיקלית של הביטלס ודחה חלק גדול משיריו. העולם התוודע לכישרונו הנדיר כששמע שירים כמו While My Guitar Gently Weeps, Something ו-Here Comes The Sun.


באלבום המצוין All Things Must Pass כישרונו של ג'ורג' בא לידי ביטוי במלואו. כמות השירים שג'ורג' אגר בסוף שנות ה-60 ושהצמד לנון-מקרטני לא ראו לנכון לכלול באלבומי הביטלס, הייתה כל כך גדולה שהאלבום All Things Must Pass הפך לאלבום משולש. אבל גם הוא לא היה מספיק כדי לכלול את כולם, וחלק מהשירים המתינו לאלבומים הבאים כדי להתגלות לעולם. וכך, באלבום 1/3 33, שיצא בשנת 1976, נכללו שני שירים מצוינים שכתב גיורג' בסוף שנות ה-60.

אחד מהם הוא See Yourself שכתב ג'ורג' בשנת 1967 בתגובה להכרזה הפומבית של פול מקרטני על התנסותו בסם ה-LSD, למרות שג'ורג' יחד עם ג'ון התנסה בו הרבה לפניו, בשנת 1965, ובמשך תקופה ארוכה סירב פול לגעת בסם הזה.

כך, השורה הראשונה של השיר אומרת:

It's easier to tell a lie than it is to tell the truth

זה יותר קל להגיד שקר מאשר להגיד את האמת


הנה השיר:

https://www.youtube.com/watch?v=6byTftvSQyo


השיר הנוסף שהמתין עד שנכלל באלבום 1/3 33 הוא השיר הפותח, Woman Don't You Cry For Me. זהו השיר היחיד של ג'ורג' במקצב פאנקי, ואילו היו בו חצוצרות רבים היו טועים וחושבים שהוא שיר של סטיווי וונדר. השיר המצוין הזה נכתב בשנת 1969, יחד עם אריק קלפטון, בזמן שהשניים השתתפו בסיבוב ההופעות עם דילייני ובוני.


הנה השיר בביצוע פאנק:

https://www.youtube.com/watch?v=F1-FKH530Ks


מעניין לשמוע שבטייק מוקדם, היה השיר הזה בסגנון מוזיקת קאנטרי, והוא עדיין מצוין.


הנה השיר בביצוע קאנטרי:

https://www.youtube.com/watch?v=LL3TbpIMQWk