ג'ורג' הריסון, הביטל הסרבן

עודכן ב: 14 מרץ 2020

בשנת 1969 היה ג'ורג' הריסון בין המתנגדים להצעות של פול מקרטני להופיע במסגרת הפרויקט Get Back, אחרי הפסקה מאז אוגוסט 1966. לאחר ויכוחים על ההופעה ומקום קיומה, הוחלט לעלות לגג בניין Apple ולהופיע וג'ורג' נענה בחוסר חשק. אמנם לקראת שתי ההופעות במסגרת Concert for Bangladesh, שהתקיימו ב-1 באוגוסט 1971 במדיסון סקוואר גרדן שבניו יורק, הזמין ג'ורג' את ג'ון, פול ורינגו להופיע איתו, אך הדבר לא נבע מרצון לאיחוד של להקת הביטלס אלא כי הוא חשב שזה יתרום למטרה המרכזית שהציב לעצמו: לגייס כמה שיותר כסף למען בנגלה דש. לבסוף, רק רינגו הופיע איתו, מבין חברי הביטלס לשעבר. במהלך השנים, מאז פירוק הביטלס כמעט ולא פסקו השמועות והספקולציות על איחוד אפשרי של הלהקה וג'ורג' לא פספס שום הזדמנות להגחיך ולנפץ את השמועות הללו. הנה מספר דוגמאות: כאשר ג'ורג' החל את מסע ההופעות שלו בשנת 1974 הוא נשאל ע"י התקשורת על האפשרות לאיחוד שלו עם ג'ון, פול ורינגו. תשובתו הייתה ברורה:

Every one’s enjoying being individuals. We were boxed up for 10 years. So it’s all fantasy about The Beatles coming together again. If we do it again, it will probably be because we’ll be broke and need the money.

כל אחד נהנה להיות אינדיווידואל. היינו בתוך קופסה 10 שנים. כך שהדיבור על איחוד של הביטלס הוא רק פנטזיה. אם נעשה את זה שוב, זה יהיה כנראה כי פשטנו את הרגל ואנחנו זקוקים לכסף. בספר של אליוט האנטלי, Mystical One: George Harrison After the Breakup of The Beatles משנת 2004, צוטט ג'ורג' בקשר לאפשרות של איחוד מחדש, עם התייחסות מעניינת כלפי פול:

I’d rather have Willie Weeks on bass than Paul McCartney. That’s the truth, with all respect to Paul.

אני מעדיף את ווילי וויקס (בסיסט ממוצא אמריקאי) כבסיסט מאשר את פול מקרטני. זו האמת, עם כל הכבוד לפול.

ובציטוט נוסף שמובא בספר הוא אומר:

I don’t think The Beatles are that good. I mean, they’re fine. Paul is a fine bass player, a little overpowering at times … To tell you the truth, I’d join a band with John Lennon any day, but I couldn’t join a band with Paul McCartney.

אני לא חושב שהביטלס עד כדי כך טובים. כלומר, הם בסדר. פול הוא בסיסט בסדר, קצת שתלטן לפעמים...להגיד את האמת, הייתי מצטרף ללהקה עם ג'ון לנון בכל יום, אבל לא הייתי יכול להצטרף ללהקה עם פול מקרטני. בשנת 1976 אמר ג'ורג' בקשר לאפשרות של איחוד:

We're all leading our own lives. It’s been eight years. We have to want it, personally, ourselves. And not just to make $50 million dollars or whatever.

כל אחד מאתנו מנהל את החיים שלו. עברו כבר שמונה שנים. אנחנו צריכים לרצות את זה בעצמנו ולא כדי לקבל 50 מיליון דולר או משהו כזה. בשנת 1986, אחרי שהקליט עם להקת Traveling Wilburys, הוא שוב נשאל על הסיכויים לאיחוד עם פול ורינגו, וג'ורג' השיב:

As far as I’m concerned, there won’t be a Beatles reunion as long as John Lennon remains death. We don’t need to tell you that someone is likely pitching a reunion concept to Paul and Ringo as we speak. May they respect the wishes of the dead.

ככל שזה תלוי בי, לא יהיה איחוד של הביטלס כל עוד ג'ון לנון עדיין מת. אנחנו לא צריכים לספר לך שמישהו כנראה מנדנד על איחוד לפול ורינגו בעוד אנחנו מדברים. הלוואי והם יכבדו את רצונותיו של המת. בשנת 1995 הסכים ג'ורג' להשתתף בפרויקט האנתולוגיה ובמסגרתו לבצע שלושה שירים שהקליט ג'ון, כאילו היו שירי ביטלס. הסיבה שג'ורג' הסכים לכך לא נבעה משינוי דעתו בקשר לאיחוד של הביטלס אלא מקשיים כספיים שנקלע אליהם. עם זאת, אחרי שהקליט עם פול ורינגו את השירים של ג'ון, Free As A Bird ו-Real Love, הוא סירב להשתתף בביצוע שיר נוסף, Now And Then. זה כבר היה לו יותר מדי.