ב-6 ביולי 1964 יצא האלבום השלישי של הביטלס, A Hard Day's Night

האלבום A Hard Day's Night מלווה את הסרט שיצא ארבעה ימים אחר כך, ב-10 ביולי 1964, תחת אותו שם, והוא היחיד שכל שיריו נכתבו ע"י הצמד לנון-מקרטני. האלבום כולל בצד א' את שבעת השירים שבסרט ובצד ב' שירים נוספים.


עשרה ימים קודם, ב-26 ביוני 1964, יצא בארה"ב גרסה שונה של האלבום A Hard Day's Night, שהוא פס קול של הסרט, הכולל, למעט שבעת השירים שנכללו בו, גם נעימות מתוזמרות שעיבד ג'ורג' מרטין על בסיס שירים של לנון-מקרטני, שמהווים גם הם חלק מפס הקול של הסרט. בנוסף, כולל הגרסה האמריקאית, כמו הגרסה הבריטית את השיר I'll Cry Instead שנכתב עבור הסרט אך לא נכלל בו.


האלבום הגיע למקום ה-1 במצעד הפזמונים הבריטי. האלבום נכלל ברשימת The Best Albums Of All Time של NME, המגזין Q דירג אותו במקום ה-5 ברשימת The 100 Greatest British Albums Ever, המגזין רולינג סטון דירג אותו במקום ה-307 ברשימת 500 Greatest Albums of All Time, והוא נכלל בספרים 100 Essential Rock Albums, 1,000 Recordings to Hear Before You Die, All Time Top 1000 Albums ו-1001 Albums You Must Hear Before You Die uzf וכן הוכתר כאחד האלבומים המשמעותיים ביותר בקרב אלבומי הרוק באנציקלופדיה Greenwood Encyclopedia of Rock History.