ב-6 ביולי 1964 יצא האלבום השלישי של הביטלס, A Hard Day's Night

האלבום A Hard Day's Night מלווה את הסרט שיצא ארבעה ימים אחר כך, ב-10 ביולי 1964, תחת אותו שם, והוא היחיד שכל שיריו נכתבו ע"י הצמד לנון-מקרטני. האלבום כולל בצד א' את שבעת השירים שבסרט ובצד ב' שירים נוספים.


עשרה ימים קודם, ב-26 ביוני 1964, יצא בארה"ב גרסה שונה של האלבום A Hard Day's Night, שהוא פס קול של הסרט, הכולל, למעט שבעת השירים שנכללו בו, גם נעימות מתוזמרות שעיבד ג'ורג' מרטין על בסיס שירים של לנון-מקרטני, שמהווים גם הם חלק מפס הקול של הסרט. בנוסף, כולל הגרסה האמריקאית, כמו הגרסה הבריטית את השיר I'll Cry Instead שנכתב עבור הסרט אך לא נכלל בו.


האלבום הגיע למקום ה-1 במצעד הפזמונים הבריטי. האלבום נכלל ברשימת The Best Albums Of All Time של NME, המגזין Q דירג אותו במקום ה-5 ברשימת The 100 Greatest British Albums Ever, המגזין רולינג סטון דירג אותו במקום ה-307 ברשימת 500 Greatest Albums of All Time, והוא נכלל בספרים 100 Essential Rock Albums, 1,000 Recordings to Hear Before You Die, All Time Top 1000 Albums ו-1001 Albums You Must Hear Before You Die uzf וכן הוכתר כאחד האלבומים המשמעותיים ביותר בקרב אלבומי הרוק באנציקלופדיה Greenwood Encyclopedia of Rock History.


כל הזכויות על המאמרים באתר שמורות לכותבי המאמרים. כל הזכויות על תכני הביטלס באתר (תמונות וקטעי וידאו) שמורות לבעליהם החוקיים. (לצערנו) אין לאתר thebeatles.co.il, למפעיליו ולכותבים בו כל קשר עסקי עם להקת הביטלס, עם חברת Apple Corps Ltd, עם מי מחברי להקת הביטלס או נציגיהם.

Proudly created by Wixart

יצירת קשר ורישום לתפוצה