ב-29 בספטמבר 1969 יצא האלבום ה-11 והאחרון של הביטלס, Abbey Road

עודכן ב: 14 אוק 2020

האלבום Abbey Road הוקלט אחרי תקופה קשה של מתחים בין חברי הלהקה, ומתוך הקלטה לעבוד בצורה הרמונית, עד כמה שניתן כלהקה. על רקע התנאי הזה הצטרף לביטלס ג'ורג' מרטין כמפיק, אחרי שהוא לא שותף בפרויקט Get Back, שהוליד אחר כך את האלבום Let It Be. אחד מרגעי השיא באלבום הוא המחרוזת של חלקי שירים שכתבו ג'ון ופול (medley) שבצד השני שנגמר בשיר The End, בצורה מאד סימבולית.


עטיפת האלבום הפכה לאייקון וכיום רבבות תיירים פוקדים אותו מדי שנה. בזכות זה, הוכרז מעבר החצייה הזה שברחוב אבי רוד כיחיד שהוא אתר מורשת לאומית. משום כך, נצבע מעבר החצייה מחדש מדי חצי שנה.


האלבום Abbey Road הגיע למקום ה-1 בכל מצעדי הפזמונים, למעט ביפן, שם הגיע למקום ה-3. האלבום הגיע למקום ה-8 ברשימת All Time Top 1000 Albums, המגזין טיים כלל אותו ברשימת All-Time 100 Albums, והמגזין רולינג סטון הכריז עליו כאלבום הטוב ביותר של הביטלס וכלל אותו במקום ה-5 ברשימת 500 Greatest Albums of All Time, המקום הגבוה ביותר של אלבום של הביטלס.


כל הזכויות על המאמרים באתר שמורות לכותבי המאמרים. כל הזכויות על תכני הביטלס באתר (תמונות וקטעי וידאו) שמורות לבעליהם החוקיים. (לצערנו) אין לאתר thebeatles.co.il, למפעיליו ולכותבים בו כל קשר עסקי עם להקת הביטלס, עם חברת Apple Corps Ltd, עם מי מחברי להקת הביטלס או נציגיהם.

Proudly created by Wixart

יצירת קשר ורישום לתפוצה