ב-22 במרץ 1963 יצא האלבום הראשון של הביטלס, Please Please Me

אחרי ההצלחה של שני הסינגלים הראשונים של הביטלס, Love Me Do ו-Please Please Me, החליט ג'ורג' מרטין שהגיע העת להוציא את האלבום הראשון של הלהקה.


האלבום הוקלט ב-11 בספטמבר 1962 בין השעות 10:00 ל-23:45, ובסך הכל פחות מ-13 שעות. האלבום הוקלט ברוח ההופעות שלהם במועדון הקאוורן. השיר שסוגר את האלבום הוקלט בטייק אחד כשג'ון סובל מכאבי גרון וצרידות, לאחר יום ההקלטות. ההקלטה הזו דורגה ע"י המגזין רולינג סטון, במקום ה-3 ברשימת The Best Vocal Performances in Rock History, אחרי השיר Bohemian Rhapsody של להקת קווין, והשיר The Great Gig in the Sky של להקת הפינק פלויד.


האלבום Please Please Me טיפסה למקום ה-1 במצעד הפזמונים בבריטניה ונשאר שם במשך 30 שבועות, עד שהוחלף ע"י האלבום השני של הביטלס, With The Beatles. האלבום הוא הראשון שאינו אלבום פס קול של סרט שהיה במצעד הפזמונים בביטניה במשך למעלה משנה שלמה ברציפות. בשנת 2012 דירג אותו המגזין רולינג סטון במקום ה-39 ברשימת The 500 Greatest Albums of All Time.


כל הזכויות על המאמרים באתר שמורות לכותבי המאמרים. כל הזכויות על תכני הביטלס באתר (תמונות וקטעי וידאו) שמורות לבעליהם החוקיים. (לצערנו) אין לאתר thebeatles.co.il, למפעיליו ולכותבים בו כל קשר עסקי עם להקת הביטלס, עם חברת Apple Corps Ltd, עם מי מחברי להקת הביטלס או נציגיהם.

Proudly created by Wixart

יצירת קשר ורישום לתפוצה