ב-20 במאי 1970 יצא הסרט החמישי והאחרון של הביטלס, Let It Be

הסרט תוכנן במקור כסרט תיעודי לטולוויזה שיציג את הביטלס עורכים חזרות לקראת הופעה בפני קהל. הפרויקט כולו היה אמור להקרא Get Back, ויחד עם הסרט היה אמור לצאת אלבום פס קול תחת אותו שם. יוזם הפרויקט היה פול מקרטני וכבמאי נבחר מייקל לינדזי-הוג. הסרט צולם במהלך חודש ינואר, תחילת באולפני Twickenham ולאחר מכן באלפני Apple. מבלי שהביטלס התכוונו, מהווה הסרט הזדמנות לצפות בדינמיקה ששררה אז בתוך הלהקה ושהייתה הקדמה לפירוקה לקראת סוף 1969. הסרט מתעד את ההופעה האחרונה של הביטלס שנערכה על גג בניין משרדי Apple.


בסופו של דבר, הפרויקט Get Back נגנז והסרט והאלבום נשכחו. אחרי שדבר פירוק הלהקה פורסם בעקבות שאלון שערך פול מקרטני בעצמו, החלט המנהל החדש של הלהקה, אלן קליין, להוציא את הסרט והאלבום תחת הכותרת Let It Be, על רקע ההצלחה של הסינגל עם השיר באותו שם.


הסרט זכה בפרס האוסקר על פס הקול. הפרס הוענק רק לג'ון לנון, פול מקרטני וג'ורג' הריסון, כשמעניקי הפרס שגו ולא שמו לב שרינגו סטאר הוא בין כותבי השיר Dig It, שהוא חלק מפס הקול.


הנה הטריילר של הסרט Let It Be:

https://www.youtube.com/watch?v=j0HfT_a3bIw


כל הזכויות על המאמרים באתר שמורות לכותבי המאמרים. כל הזכויות על תכני הביטלס באתר (תמונות וקטעי וידאו) שמורות לבעליהם החוקיים. (לצערנו) אין לאתר thebeatles.co.il, למפעיליו ולכותבים בו כל קשר עסקי עם להקת הביטלס, עם חברת Apple Corps Ltd, עם מי מחברי להקת הביטלס או נציגיהם.

Proudly created by Wixart

יצירת קשר ורישום לתפוצה