ב-17 באוגוסט 1960 הגיעו הביטלס בפעם הראשונה להמבורג

המועדון הראשון שבו הופיעו היה מועדון Indra, ומאוחר יותר במועדון Kaiserkeller הסמוך. במסגרת החוזה שלהם, היה עליהם להופיע במשך 4 וחצי שעות בכל ערב באמצע השבוע, ו-6 שעות בימי סוף השבוע.

בערב הראשון הופיעו הביטלס בפני קומץ צופים בלבד, שהיה מורכב בעיקר מזונות ולקוחותיהם ומטרתם הייתה למשוך את הקהל לבלות במועדון זמן ארוך ככל האפשר, שבמהלכו יצרוך בירה בכמויות גדולות. על כן, נהג בעל המועדון, ברונו קושמידהר, להורות להם "לעשות שואו" (Mach Shau).


הביקור בהמבורג נמשך עד סוף השנה, ובמהלכו לנו הביטלס בבניין בית הקולנוע Bambi Kino, בשני חדרים ללא חלון. תנאי המגורים היו דלים ביותר והביטלס התכסו במיטותיהם באמצעות דגלים והתרחצו בשירותי בית הקולנוע.


ג'ורג' הריסון סיפר על כך:

בלילה הראשון בהמבורג הסיע אותנו בעל המועדון, ברונו קושמידר, לדירתו והיה עלינו לחלוק מיטה אחת. למחרת הוא הלין אותנו בשני חדרים שבחלק האחורי של בית קולנוע קטן בשם במבי קינו, ממש בסוף רחוב גרוסה פרייהייט שבאזור הזימה.

קושמידר היה אדם זקן שהיה נכה מלחמה. הייתה לו צליעה ולא נראה היה שהוא ידע הרבה על מוזיקה או משהו. ראינו אותו רק פעם בשבוע, כאשר ניסינו להיכנס למשרד שלו כדי לקבל את התשלום שלנו.

העיר המבורג הייתה מדהימה, היה בה אגם גדול, וגם רובע זימה, שהיה הדבר הכי טוב שראינו אי פעם, עם המועדונים ואורות הניאון בכל מקום, והמון מסעדות ומקומות בידור.


כל הזכויות על המאמרים באתר שמורות לכותבי המאמרים. כל הזכויות על תכני הביטלס באתר (תמונות וקטעי וידאו) שמורות לבעליהם החוקיים. (לצערנו) אין לאתר thebeatles.co.il, למפעיליו ולכותבים בו כל קשר עסקי עם להקת הביטלס, עם חברת Apple Corps Ltd, עם מי מחברי להקת הביטלס או נציגיהם.

Proudly created by Wixart

יצירת קשר ורישום לתפוצה