על המיני איחוד של חברי הביטלס הנותרים, להקלטת שיר לזכרו של חברם ג'ון לנון

עודכן ב: 24 דצמ 2020

אז היום בשנת 1981 נערך סוג של מיני איחוד בין פול, ג'ורג' ורינגו לצורך הקלטת השיר All Those Years Ago, שיר שחיבר ג'ורג' הריסון לזכרו של ג'ון לנון אשר נרצח שלושה חודשים קדום לכן, ב- 8 לדצמבר 1980.

השיר הופיע באלבום הסולו התשיעי של הריסון Somewhere in England' tar שוחר מספר חודשים אחר כך ב- 1 ליוני 1981.


הריסון כתב את השיר במקור עבור רינגו לפני מותו של לנון, אך רינגו חש שהשיר לא מתאים לו מבחינה ווקלית וגם לא אהב חלק מהמילים לכן החזיר את השיר להריסון. לאחר שלנון נרצח הריסון החליט לשנות את המילים למוזיקה שכתב, כדי להפוך אותו לשיר מחווה לחברו. במילות השיר מציין הריסון בין היתר כיצד העריץ את לנון ואיזה חלל הוא הותיר במילים: I always looked up to you Now we're left cold and sad... כמו-כן, מילות השיר מתייחסות לשיר All You Need Is Love של הביטלס ולשיר Imagine של ג'ון לנון.


בהקלטת השיר השתתפו כאמור כל חברי הביטלס הנותרים, לינדה מקרטני ודני ליין חברי להקת "כנפיים" של מקרטני וכן אל קופר בקלידים וריי קופר בכלי הקשה. זהו אחד משירים בודדים שאינו שיר של הביטלס אך בו משתתפים שלושה מחברי הלהקה. הריסון ורינגו הקליטו את השיר במקור בנובמבר 1980 עבור אלבום של רינגו. לאחר מותו של לנון והויתור של רינגו על השיר, הסיר הריסון את ערוץ השירה של סטאר, הותיר את ערוץ התופים שלו והקליט את שירה שלו עם מילים שכתב מחדש לזכרו של לנון. מקרטני, אשתו לינדה וחברם ללהקת כנפיים דני ליין הגיעו ב- 6 לפברואר 1981 בכדי להקליט את קולותיהם לשיר.


בחוברת האלבום מודה הריסון גם לג'ורג' מרטין - מפיק העל של הביטלס ול- Geoff Emerick אחד מטכנאי הסאונד באלבומי הביטלס שכנראה היו שותפים לפרויקט בצורה כזו או אחרת


זה שיתוף הפעולה הראשון של שלושת החברים מאז השיר "I Me Mine שנכלל באלבום let it Be בשנת 1970 ויקחו עוד 13 שנים עד שהשלושה ישתפו פעולה שוב בהקלטות השירים “Free As a Bird” ו- “Real Love” שיכללו בפרוייקט האנתולוגיה האדיר.


להאזנה לשיר:

https://open.spotify.com/track/32fKHW6Eac4yBXn9WY7Aic…


30 צפיות