אני ורינגו סטאר

לפני מספר שנים, ב-2007, בדרך לא דרך השגתי את כתובתו הפרטית של רינגו סטארשבמונקו (לרינגו סטאר כתובות גם באנגליה וגם בארה"ב) וכתבתי לו מכתב. במכתב שלחתי לו תמונה אחת שצילמתי מהבית שבו הוא נולד בלירפול ותמונה נוספת שצילמתי מהבית שאליו עבר לגור כשהיה ילד קטן. כתבתי לו על האהבה שלי למוסיקה של הביטלס ועל תפקידו החשוב בלהקה הזו. כעבור כחודש הגיעה אלי מעטפה ובה שתי תמונות חתומות ע"י רינגו (התמונות מצורפות). להפתעתי ולשמחתי, לתמונות צורף פתק שנושא את הכתובת RoccaBella (אולפן ההקלטות שבו מקליט רינגו את תקליטיו בשנים האחרונות). בפתק כתב לי רינגו בכתב ידו: Great pictures. here's two for you (הכוונה לשתי התמוהות ששלחתי לו של שני בתי הילדות שלו בליברפול). בדקתי ובאמת זה כתב ידו. כעבור כמה שנים הודיע רינגו שלא יחתום עוד למעריצים וביקש שלא ישלחו לו בקשות כאלה. היה לי מזל שהספקתי.


בשנת 2011, בעת שרינגו היה בפעם האחרונה בסיבוב הופעות באירופה, נסעתי להמבורג שבגרמניה להופעה שלו. בחרתי בהופעה הזו בגלל שתי סיבות מיוחדות: א. היא נערכה בהמבורג, העיר הכל כך משמעותית עבור הביטלס וגם עבורו. שם הופיע איתם כמתופף של להקתו, רורי סטורם אנד דה הוריקנס. שם גם הכיר את הביטלס ומדי פעם הופיע איתם כשפיט בסט נעדר; ב. ההופעה התקיימה ב-7/7/11, בדיוק ביום הולדתו ה-71. זו הייתה הפעם השניה שבה ביקרתי בהמבורג וכמובן שניצלתי את הביקור כדי לכסות את כל אתרי הביטלס בעיר (אלה שראיתי בביקור הראשון ואלה שלא הספקתי לראות אז). ביום ההופעה, בערך בשעה 12 בצהריים, ראיתי בפייסבוק שבעוד שעה רינגו סטאר יפגוש את מעריציו לרגל יום הולדתו. המפגש ייערך בפתח של מסעדת Hard rock cafe בהמבורג. טסנו לשם והגענו בדיוק בזמן. היו שם עוד קבוצה לא גדולה מדי של מעריצים שהספיקו לראות את ההודעה, כמונו. ורינגו, אשתו וחברי הלהקה שחגגו את יום ההולדת שלו בארוחה במסעדה, יצאו החוצה. רינגו חילק צמידים לבנים עם הכיתוב peace an love (שמרנו את שלנו עד היום) ונופף לכולם. אחר כך דיבר ואמר כמה הוא שמח לחגוג איתנו את יום הולדתו ואיחל לכולנו peace and love.


בערב הגענו להופעה והתייצבנו סמוך לבמה ונהננו מהופעה מקסימה ובין שיר לשיר שרנו לרינגו happy birthday והוא עשה עם הידיים תנועות של מנצח על תזמורת. היה כיף ממש.


ביוני 2018 רינגו הופיע בתל אביב וכמובן הצטיידנו בכרטיסים הכי קרובים לבמה לשתי ההופעות שלו.