אני וקלאוס פורמן

עודכן ב: 12 פבר 2019

קלאוס וורמן היה בחור גרמני צעיר שהיה חלק מחבורה של בוהמיינים שקראו לעצמם ה-exis. הוא זה שראה לראשונה את הביטלס במועדון הקייזקלר בהמבורג בביקור הראשון שלהם בעיר. קלאוס שכנע את חבריו, אסטריד קירשהר ויורגן וורמן להצטרף אליו והחבורה התאהבה בביטלס. עם השנים הפך קלאוס לבסיסט של להקת מנפרד מן מ-1966 ועד 1969. ב-1966 הוא עיצב את עטיפת התקליט Revolver וקיבל על כך פרס גראמי. ב-1971 הוא הופיע עם ג'ורג' הריסון בקונצרט למען בנגלדש וניגן בתקליטים של ג'ון לנון וג'ורג' הריסון בשנות ה-70.


ב-2005 השגתי דרך בחור גרמני שהכרתי בליברפול ומסתבר שהוא חבר קרוב של קלאוס, את כתובתו וכתבתי לו. הוא היה נחמד ושלח לי שתי תמונות חתומות. על אחת מהן כתב לי שהוא בדרך כלל חותם על תמונה אחת אבל איתי הוא נוהג לפנים משורת הדין (כנראה בזכות אותו חבר).


ב-2011 נסעתי להמבורג והצלחתי דרך אותו חבר גרמני משותף להגיע לקלאוס וורמן שגם ביקר בעיר לרגל הופעתו של רינגו סטאר שם (עליה סיפרתי). הוא היה מאד נחמד וסיפר לי על התקופה ההיא בהמבורג בשנות ה-60 המוקדמות. הוא חתם לי על הספר שלו Four Track Stories שהבאתי איתי וגולת הכותרת: הוא חתם לי על עטיפת התקליט Revolver.