אני ופיט בסט

פיט בסט היה המתופף של הביטלס החל מה-12 באוגוסט 1960 ועד ל-16 באוגוסט 1962. פיט ליווה את הביטלס בכל התקופה המשמעותית בקריירה שלהם שבה גם הופיעו מספר פעמים בהמבורג, אבל גם בליברפול וסביבותיה, והפכו ללהקה הכי טובה באיזור המרזי. יש ספקולציות רבות לגבי הסיבות לכך שהביטלס פיטרו את פיט בסט ולגבי יכולות התיפוף שלו אבל לא נכנס לזה כאן. אף אחד לא יקח את מקומו החשוב של פיט בסט בהיסטוריה של הביטלס והתפתחותה ללהקה כי טובה. את פיט בסט החליף, כידוע, רינגו סטאר.


באוגוסט 2011 הייתי בפסטיבל הביטלס בליברפול. בשולי הפסטיבל מתקיים בכל שנה ערב הופעות מיוחד במקום שבו היה פעם מועדון הקסבה (אחד האתרים הכי מיוחדים בליברפול ובעולם שקשורים בביטלס ועליו אספר במסגרת סדרת הפוסטים שלי There are places I remember). המקום הוקם ע"י אמו של פיט בסט, מונה בסט, ועד היום מנוהל ע"י משפחת בסט. בשנה, 2011 התקיים מופע שנמשך 6 שעות ובו ניגנו להקות וזמרים שהופיעו על אותה במה עם הביטלס בליברפול בראשית שנות ה-60. בסוף הערב הופיעה הלהקה של פיט בסט שבשנים האחרונות חזר להופיע. אז ראיתי את פיט בסטהאגדי (תמונה ראשונה). קיבלתי מפיט שתי חתימות - אחת על פתק ואחת על תמונה של הביטלס כשהוא היה המתופף של הלהקה (התמונה כהה אבל אפשר לראות את החתימה וההקדשה בפינה הימנית עליונה, דווקא מעל וג'ורג' הריסון). בפתק שעליו חתם פיט ישנה חתימה נוספת של דמות חשובה אחרת בקריירה של הביטלס שהופיעה גם בפסטיבל.


באותו מופע תופף יחד עם פיט בסט אחיו הצעיר, רוג בסט שהיה בנם של מונה בסט, אמו של פיט, וניל אספינל שליווה את הביטלס מההתחלה ולימים יהיה מנכ"ל חברת אפל (של הביטלס, לא של סטיב ג'ובס).


מספר שנים קודם, ב-2005, כשביקרנו בפעם הראשונה בקסבה (מאז ביקרנו שוב עוד 3פעמים), מי שקיבל את פנינו ואירח אותנו היה אח נוסף של פיט, רורי בסט. בתמונה רורי יחד עם הבן שלנו.